Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 50ccm-es motorra lehet tenni...

50ccm-es motorra lehet tenni rendszámot és ha igen akkor annak mi a menete és milyen papírok kellenek hozzá?!

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönném ha valaki a fent említettekben segítene :) Mivel nekem eddig végig kocsim volt és soha az életben nem volt motorom ezért ezt nem tudom hogy megy :)

A lényeg azért akarok váltani mivel a kocsi fenn tartása elég költséges már és miért akarok rá rendszámot ?! Mivel Ausztriában járok át MINDEN hétvégén a kapcsolatom miatt és kint kötelező a segédmotorra is a rendszám :)

Előre is köszönöm a segítségeteket :)



2014. ápr. 4. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tehetsz rá persze, semmi akadálya.


Először is el kell vinned eredetvizsgára, ahol megállapítják, hogy nem lopott, nem körözött satöbbi.

Viszont ha rendszámos, akkor nagymotornak számít, melyet A1 jogsival vezethetsz csak.

Innentől kezdve szállíthatsz 2 személyt, és mehet többet mint 40km/h (nem mintha az RS-em nem menne 108-at ...)


Lényeg annyi, hogy pontosan minden részletre nem emlékszem, de műszakira is vinni kell, kötelező-teljesítmény adó lesz rá, és műszakiztatnod is kellesz 2 évente.


Igen költséges eljárás, már mindegy ha vennél egy kis 125 köbcentis rendszámos Aprilia RS-t, vagy Honda NSR-t.

Olcsóbban megúsznád.

Így is úgyis A1 jogsi kellesz rá.

2014. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy szál adásvételivel ne is próbálkozz, vegyél inkább másik mocit!
2014. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érvényes magyar okmányokkal venném a motort. A műszakit tudom h kell rá innentől kezdve... Viszont ha rakok rá egy rendszámot az 50 ccm3 mocira akkor már mindenképpen kell rá az A1 jogsi ?! :S Csak mert nem akarok új jogsit lerakni :'D és nekem csak B és AM kategória van meg :)
2014. ápr. 4. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:

hát tudsz olyat csinálni, hogy veszel 8 óra vezetést, ebből 2 a műszaki, ez 30.000 forint, és megkapod 125ig :)

B125 a neve.


Egyébként tényleg sokkal olcsóbban kijönnél, ha egy Aprilia vagy hasonló 125ös aranybogarat vennél, 120 körül megvan, plussz az átírás.

Lényegében szerintem olcsóbb és sokkal kényelmesebb konstrukció, mint papíroztatni egy 50-est.

És igen, 125ös jogsi kell rá, mert akkor vihetsz vele embert is, ugye az 50-essel pedig nem :)

2014. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha én nem akarok vinni embert?! mert nem is terveztem csak én magam akarok kimenni :)Akkor is kell a 125 ccm3-ig a jogsi ?!
2014. ápr. 5. 01:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget :)
2014. ápr. 5. 01:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legkisebb rendszámos motorokhoz A1-es jogsi kell még akkor is, ha csak 50 cm3.


Érvényes magyar okmányokkal?


Magyarországon az segédmotoros kerékpároknál egy adásvételi szerződés! No persze ha megvan a Simó régi szürke forgalmija, és az adásvételi lánc a bejegyzett tulajdonostól kezdve, akkor meg tudod csinálni a forgalomba helyezést. Persze utána már nehéz lesz eladni segédmotoros kerékpárként, ha mégis megunod!

Mindenesetre egy erősebb géppel mégis csak jobb közlekedni, még ha autópályára nem is mész vele.

2014. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen :)
2014. ápr. 6. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon okos voltál h leváltottad a kocsit így többe kerül a leves mint a hús télen meg fagyoskodhatsz a buszmegállóban... xD
2014. ápr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Képzeld igen nagyon okos voltam :) Mivel erős kocsiról van szó ezért 7 liter volt a fogyasztása :) A másik meg ki mondta h már eladtam a kocsit o.O Harmad részről télen kocsival fogok menni de most itt lesznek a jó idők szóval bőven elég a motor :)
2014. ápr. 9. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!