Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyarországon letett AM...

Magyarországon letett AM jogosítvánnyal vezethetek külföldön Segédmotort?

Figyelt kérdés
Kiköltözünk Ausztriába, azon belül Bécs-be és szeretném letenni a jogosítványt, de Németül elég nehéz lenne a vizsga ezért Sopronban szeretném letenni. 13,5 éves leszek amikor kimegyünk és egyből szeretném elkezdeni a jogosítványt. Nem tudom pontosan hogy ha megkapom itt magyarba a jogosítványt akkor azt ott kint is használhatom majd?

2014. ápr. 7. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

az M es kategória sajnos nem nemzetközi...

szóval tudtommal ott nem lesz jó a magyar M jogsi

de szerintem h kiköltözöl 3-5 hónap alatt biztos belejösz annyira h ott is menjen, bár ott a korhatárt nem tudom, nézz utána

2014. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első, így van, az M nemzeti kategória. Viszont az újonnan kiállított vezetői engedélyekbe már az AM kerül be (neked is, ha van B-d, és mész megújítani), ami nemzetközi kategória. Itthon 14 évtől, külföldön 16 évtől jogosít vezetésre.
2014. ápr. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Találtam egy táblázatot, ahol látszik, az egyes országokban hány éves kortól vezetheted.


14 évtől:

-Magyarország

-Észtországban

-Lettországban

-Franciaország

-Olaszország

-Lengyelország

-Portugália


15 évtől:

-Finnországban

-Csehországban

-Szlovéniában

-Spanyolországban

-Svédországban


Minden más országban csak 16 évtől. [link]

2014. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2. Hogyan lenne b-s amikor 13 eves?
2014. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 A B kategóriát neked írtam. A kérdező AM kategóriát kérdezett, te viszont M-ről kezdtél magyarázni, hogy az nemzeti, holott M már csak azoknak van a vezetői engedélyébe, aki 2013 előtt szerzett M-et, vagy valószínűbb, hogy B-t. Ha jól sejtem, neked is a B miatt van beírva az M. Neked írtam, ha lejár a jogsid, már AM lesz az új kártyádon.
2014. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha már AM szerepel, az viszont nemzetközivé vált, de csak a fentebb írt korhatárok betartásával. M-nél ez nem volt így.
2014. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sorry, ezt az Am-et nem tudtam h ilyen van már....
2014. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2013. január óta, amikor a magyar rendszert hozzáigazították az Európai Unión belül alkalmazott kategóriákhoz és életkorokhoz, akkor vezették be.


Ami hirtelen eszembe jut még, megszűnt az "A korl" kategória, helyette A2 van (megengedőbb, 25 helyett immár 35 kW-ig enged), M helyett AM lett, a C kategória 18 évről 21-re, az A és D 21-ről 24-re emelkedett.


Érdekesség, hogy megjelent a B1 kategória, mely a következőt jelenti (lényegében quad):


"négykerekű motorkerékpárok, amelyek terheletlen tömege nem haladja meg a 400 kg-ot (L7e kategória) (az árufuvarozásra szánt járművek esetében az 550 kg-ot), az elektromos járművek esetében az akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek legnagyobb hasznos teljesítménye nem haladja meg a 15 kW-ot; ezek a járművek motoros tricikliknek minősülnek, és teljesíteniük kell az L5e kategóriába tartozó motoros triciklikre alkalmazandó műszaki követelményeket, kivéve, ha külön irányelvekben ettől eltérő rendelkezés szerepel"


Ahogy az okmányok cserélődnek, bekerül automatikusan az M helyett az AM, "A korl" helyett A2, és B mellé a B1. Főleg az "A korl"-os jogosítvánnyal rendelkezők járnak jól, mert egy 4000 Ft-os okmányirodai látogatással kicseréltethetik A2-re bármikor még a lejárat előtt, így 25 helyett akár 35 kW-os motort is vezethetnek az új szabályozás értelmében.

2014. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!