Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Karambolos kár esetén nekem...

Karambolos kár esetén nekem (is) kell fizetnem a javításba akkor is ha én a kárvallott vagyok?!

Figyelt kérdés

Meg nem adott elsőbbség után belém hajtottak, majd kitöltve a kárbejelentőt a szakszervizbe vittem a kocsit, hogy intézzék a biztosítós macerát és végezzék el a javítást is, nem szerettem volna sokat foglalkozni a dologgal. Nem volt nagy baleset, a bal hátsó ajtóm bánta mindössze. Végül az lett a vége, hogy mivel az autóm 10 éves épp, az avultatás miatt a biztosító nem téríti meg az új alkatrész árát, csak annak bizonyos hányadát. Az ajtóm annyira roncsolódott hogy csak a csere jöhet szóba, így szakszerviz révén nem is bontott, hanem gyári újat kap a kocsi. Annak az összege viszont több, mint amit a biztosító áll! Így még én fizethetek hogy ugyan olyan állapotú autóval járhassak, mint két hete!?! A dolog metodikáját értem, csak az érdekelne, ilyenkor mi a megoldás, hogy ne az én pénztárcám bánja? Ne is ezt az esetet vegyük, hanem ha legközelebb ilyen történik, mit tegyek hogy jól, de legalább is ne rosszul jöjjek ki a dologból. Igényeljem a pénzt és javíttassam magam a kocsit?

5let? Tapasztalat?



2014. ápr. 10. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A biztosító a káresemény előtti állapotba való visszaállítást fizeti csak meg. Ha vadiúj ajtót kap az autód akkor annak nagyobb az értéke mint ami a baleset előtt volt. Így gyakorlatilag nem csak megjavíttatod az autód hanem fel is újítod és ezt nem köteles a biztosító fizetni.

Ha nem akarsz fizetni akkor marad a bontó.

2014. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenek a biztosítók és a szakszervizek. Hasonló esetem volt, azután élvittem egy magánműhelybe, ahol az ár töredékéért javították meg. Még annál is jóval kevesebbért, amit a szerviznek kellett volna fizetnem.
2014. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha a kp.-t választod és utána szagszervizbe viszed, akkor így jártál!


Választhattad volna a teljes helyreállítást a biztosító által kijelölt szervizben - és akkor egy vasadba se került volna - vagy ahogy előttem írták kp. és irány a sarki szaki meg a bontó!

2014. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!