Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladta az ismerősöm a hiteles...

Eladta az ismerősöm a hiteles autóját adásvételi szerződéssel, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

én szóltam neki, hogy nem lesz jó vége, mivel nincs tözskönyve a kocsijának, meg nem is adhatná el, hisz a banké az autó, de mivel nem tudta fizetni, ezért eladta adásvételi szerződéssel egy baleknak, aki azt mondta majd elintézi a hitel papirokat, ismerősöm meg csak meg akart szabadulni a kocsitól.

ennek szerintetek mi lehet a vége az ilyen ügynek?


2014. ápr. 16. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy ő fizetheti a banknak a törlesztőt továbbra is, a vevő, meg boldogan furikázhat a kocsival, mert még ha akarná sem tudná átírni, így az összeszedett büntetésekért is az ismerősöd fog fizetni.

Gratulálok neki!

2014. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

be kelleet volna menni a bankba h átvállaja a hitelt....

így valószinű h meg fogja szopni...

2014. ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó nagy "balek" volt, aki megvette :D
2014. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól írják.

A "balek" nem íratja át, így ismerősöd nevén marad, és szabadon lehet garázdálkodni vele.

Nem kell rá kötelezőt kötni, mehet matrica nélkül autópályán, gyűjtheti a sok gyorshajtást, parkolhat "ingyen", és ezeknek a büntetéseit mind mind az ismerősöd fogja fizetni. A törlesztő mellett.

Igazán jól járt....

2014. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ismerősödet se az eszéért fogják ellopni, az biztos. A kocsi a hitel fedezete, ha az nincs meg (ellopják, totálkáros lesz) azt azonnal jelenteni kell a banknak. Ilyenkor a hitelt lezárják, és egy összegben kell kifizetni a maradék összeget. De mivel nem is adhatta volna el a hitel kiváltása nélkül, még jól meg is tossza a bank. Vagy fizeti tovább a részleteket, amit ugye nem tud, csak éppen kocsija nem lesz, bónusznak meg kapja majd a csekkeket a parkolási cégektől, az autópálya-kezelőtől meg a rendőrségtől. A vevő nem fogja tudni átíratni a törzskönyv nélkül, úgyhogy mindenért az ismerősöd felel. Bocs, de ekkora ökröt én még nem láttam. Azonnal próbálja meg visszaszerezni a kocsiját, mert nagy bajba kerül.
2014. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!