Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg lehet hosszabbítani B...

Meg lehet hosszabbítani B kategóriás jogosítványomat úgy, hogy nem megyek el otthonról?

Figyelt kérdés

Szívműtétem volt, jelenleg még nagyon kimerítő lenne elmennem itthonról, de időközben lejárt a jogosítványom, és szeretném meghosszabbítani. A vérvételen túl vagyok, a szakorvosi igazolás is megvan, csak a háziorvosi igazolás kellene, és végül be kéne mennem a pécsi okmányirodába a fotó miatt.

Mivel ez jelenleg nem megy, valami alternatív megoldás kéne, meghatalmazás, vagy hasonlón.

A háziorvos elvileg kijön házhoz szükség esetén, de az okmányirodai megjelenést nem tudom hogyan hidalhatnám át... Túl sokat nem szeretnék várni, mert az egészségügyim már egy éve lejárt, a jogsi pedig tavaly novemberben.



2014. máj. 13. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Otthonról nem fog menni, mivel a fényképhez személyesen kell bemenned, csak a helyszínen készült kép hiteles.


De ha nem tudsz elmenni otthonról, akkor miért kell neked a jogsi?

2014. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy a webkamerás otthoni fotót elfogadják.
2014. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vezetői engedély hosszabbítása várhat amíg fel tudsz kelni, nem fog lejárni, nincs meghatározott időhatár a hosszabbításra. Ha egy év múlva csinálod akkor se lesz gond.


Igaza volt az előttem szólónak, minek a jogsi ha lábra se tudsz állni?


Utazz el szépen Balatonfüredre 3 hétre a Tagore sétányra, az ilyenkor ingyen jár, aztán majd lesz jogsi is!

2014. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi.válaszaitokat, abszolút jogos a kérdésetek. Pusztán azért szeretném letudni a dolgot, mert félek, hogy kifutok valamilyen határidőből. Csak mert eddig úgy tudtam, 2 év a maximum a lejárat után, amíg meg lehet hosszabbítani.
2014. máj. 14. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:

"Csak mert eddig úgy tudtam, 2 év a maximum a lejárat után, amíg meg lehet hosszabbítani."


A hír igaz, de nem osztogatnak, hanem fosztogatnak!

:)


A KRESZ vizsga érvényessége 2 év, de ha már meg van a plasztik, akkor már csak az orvosit kell hosszabbítani, KRESZ-ből többet nem kell vizsgázni és el se évül!

2014. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!