Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A közeljövőben szeretnék...

A közeljövőben szeretnék venni egy autót. Mennyibe kerülnének a papírok?

Figyelt kérdés

Legkésőbb a jövő évben szeretnék venni egy régebbi, használt autót. 18 éves vagyok, és május 12-én szereztem meg a jogosítványom. Miket kell egy autóvásárlásnál elintézni és ezek kb mennyibe kerülnek?

Biztosítást lehetőleg egyszerre szeretném befizetni egy évre. Átírás, eredetiség vizsga, esetleg műszaki?! Ezek mennyibe vannak?

A számomra esélyes gépek pedig a következők:

Toyota Celica 1,6 STi

Honda Civic 1,4/1,5

esetleg szintén régebbi BMW vagy Mercedes-Benz


L/18



2014. máj. 25. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ráérsz ezen akkor agyalni, amikor már tényleg a vásárlásra kerül a sor. Addig még változhatnak a jogszabályok is...


Eredetvizsga szükséges, vagyonszerzési illeték, biztosítás, papírok.. ha egyben fizeted ki az éves biztit, akkor én olyan 200-250 000 környékére tippelem az egész mókát.

2014. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy hónapja vettem egy 1.4-es Civicet. A biztosítás 40 rugó volt egy évre, eredetiségvizsgálat 17, forgalmi, törzskönyv 6-6, átírás az olyan 25 körül volt, illetve ezen kívül érdemes megnézetni szerelővel még a vásárlás előtt, illetve vásárlás után valsz kell rá valamennyit költeni a szerelőnél, meg egy telitank benzin sem árt, így szummában az autó árán felül 100-150-et rá kell számolni.
2014. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hülyeséget ír az első.

kb 50.000ft az átíratás eredetvizsgával, új forgalmival, vagyonszerzési illetékkel. A biztosítást nem tudom. Van biztosítás kalkulátor, oda beírod az adatokat és megtudod hogy mennyi lenne ha olyat vennél.

Én télen veszek autót és megnéztem hogy mennyi lenne a biztosítás. Nekem egész évre 26.000ft lenne. Ez persze változhat addig de nem túl sokat.

2014. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hülyeséget ír az első.

kb 50.000ft az átíratás eredetvizsgával, új forgalmival, vagyonszerzési illetékkel."

OKé. Aztán ha kiderül, hogy 18 évesen, A0-ban budapesti lakosként kijön neki egy 130 000-res éves biztosítási díj, na akkor mivan? :D


Rákalkuláltam, a legolcsóbb biztosítás is 70 000 baleseti adóval, de akadnak ám 100 fölött is.

2014. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. máj. 26. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!