Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autónál hogyan lehet megoldani...

Autónál hogyan lehet megoldani, hogy a forgalmiban írják át az adatokat?

Figyelt kérdés

Hivatalos helyen mérettem az autómnak a teljesítményét, és 50%-al alatta van a gyári értéknek, erről van hivatalos, aláírt diagramm, ha azt az okmányirodában felmutatom, kérhetem az autóm műszaki adatainak módosítását a forgaliban?

HOGYAN LEHETSÉGES? NKH?


2014. máj. 27. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem fogják átírni a gyári értéket, hacsak nem az az érték rossz ami épp most van a forgalmiban.

De hogy lehet a fele a teljesítménye? el van kopva a motor?

2014. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit furdal a kíváncsiság, hogy milyen jószág az, ami a gyári érték felét hozza csak.


Egy bevitt papírral az okmányirodából el fognak hajtani. Az NKHt kellene megkérdezni, de szerintem ott is ugyanez lesz. Ha belegondolsz, átpapírozod a teljesítmény csökkent autódat a felére, majd egy motorfelújítással később visszaállítod a teljesítményt és kész is az adócsalás :D


Szerintem nem lehet ilyen teljesítménycsökkenést lepapírozni, de javaslom kérdezz rá a legközelebbi NKH közúti közlekedési osztályán, szerintem erre már telefonon is tudnak érdemben válaszolni.

2014. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egyik hengersorról lehúztam a motorvezérlőt, v12 BMW
2014. máj. 27. 23:41
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Mond, hogy ez most csak kamu... ha nem, akkor felesleges a papírokkal foglalkoznod, hamarosan úgy is vehetsz bele új motort...
2014. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Na ez most feldobta az estémet :D
2014. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csökkenteni a bejegyzett teljesítményt? :D


Valószínűleg lehet, de olyan indokkal, hogy a műszaki állapota rossz (mert erre nem lehet mást mondani), azzal az indokkal nem fogják átírni az értéket - főleg mert ez nem egy átalakítás amivel lekorlátozod, hanem egy olyan állapot, ami némi munkával (jelen esetben a motorvezérlő visszakötésével) megoldható.

Sőt, ismerve az NKH-t nem fognak a típusbizonyítványban szereplőtől eltérő értéket bevezetni a forgalmiba - mivel autónál nincsenek úgy külön kategóriák, mint a motoroknál, hogy adott jogsi csak adott teljesítményig vagy teljesítmény/súly arányig jó.

Valószínűleg az lenne a válasz, hogyha nem bírod pénzzel, akkor passzold el - csak finomabban kifejezve.

De egy telefont megér.

2014. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Ó, és nem biztos, hogy a külső cég mérését elfogadnák ilyen esetben, vagy nem bármelyik külső cégét.
2014. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

ó de hülye valaki.....


a jn524njnn2ll2 motorkódú motortípus X KW.


ennyi erővel minden autótulajdonos átírathatná, ahogy idővel kopik a motor.


sorszámhúzó az okmányirodában:

1.gomb 0-5 Le csökkenés

2.gomb 5-10 Le csökkenés

3.gomb 10-15 Le csökkenés

4.gomb.................

2014. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

A forgalmiban nem naprakész teljesítményadat van, hanem a gyári adatok. Egy vadiúj autónak is lehet más a teljesítménye mint a gyári adat, mivel az egy nagy átlag mérése.


Bár az tetszik hogy van egy v12-es BMW-d amit szétbarmolsz hogy kevesebb adót kelljen fizetned. Miért nem adod el és veszel egy olcsóbban fenntartható autót? Egy BMW nem növeli a cerkádat.

2014. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!