Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Saját tulajdonú autómat...

Saját tulajdonú autómat szeretném egy ismerősnek "eladni", hogy ő legyen a tulajdonosa, viszont én legyek továbbra is az üzembentartó. Ilyen esetben hogyan kell megírni a két szerződést ( üzembentartói és adásvételi)? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha azonos dátummal szerepelnek a szerződések, hogyan tudom intézni a további teendőket?

Tehát a biztosítás, amit ugye eddig is én fizettem, továbbra is én fogom, de új szerződést kell kötnöm? Az eredetiségvizsgát újra el kell intéznem? Új forgalmi is kelleni fog? Abban eddig is az én nevem volt, ezután is az lesz..

Mik lehetnek a fenti ügy buktatói? Bele tudnak kötni az okmányirodában a fentiek valóságtartalmába?



2014. júl. 4. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha azonos dátummal szerepelnek a szerződések nem okoz gondot, sőt a bejegyzést is megcsinálják egy lépésben. Ilyenkor a szerzési illetéket megbontva kell fizetni 75-25%-ban. Biztosítás új kell, eredetiség vizsgálat, új forgalmi, új törzskönyv lesz. Nem kötnek azok bele semmibe, de ha ingyen adod, akkor dupla illetéket kell fizetni, ezért legalább 1 Ft legyen a szerződésen.

Az ügy buktatói? Szerintem az egész semmire se jó, főként ha csak valamit meg akarsz vele úszni. Az autó tulajdonjogával többet nem rendelkezel, ha összevesztek a cimbivel, akkor viheti mert az övé. A végrehajtó is ráteszi a foglalást, nem érdekli ki a tulaj.

Mindezért kifizetsz alsó hangon 70-100 ezer Ft-ot.

2014. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!