Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi az eljárás a külföldi...

Mi az eljárás a külföldi gépjárművek behozatalakor Magyarországra? (ár, papírmunka)

Figyelt kérdés

Meg tudjátok nekem mondani, hogy mennyibe kerülne, ha egy román papírokkal rendelkező személygépjárművet szeretnék a magyar forgalomba beíratni?Érdekelne az ára és ha tudjátok még az is, hogy milyen papírok szükségesek hozzá.

Köszönöm előre is. :)



2014. júl. 16. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok sikert ehhez a kérdéshez, engem is érdekelnének a válaszok!


Meg az is, hogy mekkora a lebukás veszélye a határon, ha a saját kerekein hozom be, és mi ennek a következménye, vagyis annak, hogy nincsenek magyar papírjai. Lehet, hogy ideiglenesen elfogadják a külföldit is? ( Nem akarok semmi törvénytelent, de rengetegbe kerülne, ha hozatni kéne, nem pedig begurulni vele egész a lakásomig. )

2014. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Románt konkrétan nem tudom, de nyugatról kb így működik:


Német adásvételi, okmányiroda, rendszámkészítő. Ott helyben el lehet intézni, kapsz egy ideiglenes rendszámot amivel oda mész ahová akarsz. Hazajössz a kocsival, eredetvizsga, soron kívüli műszaki, regadó, új forgalmi, rendszám, átíratás, forgalombahelyezés.


Az összegek autótípustól motortól évjárattól stb függenek

2014. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amit nem értek az a következő:

azt nem lehetséges,hogy (tegyük fel ) Romániából megveszem a személygépet és átgurulok vele Magyarországra,azzal a céllal ,hogy átírhassam. Ez törvénybe ütközik ? Mert úgy vettem ki a szavatokból.

Köszönöm előre is.

2014. júl. 17. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!