Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy használt autót...

Ha veszek egy használt autót autókereskedésből, vagy magánszemélytől, helyszínen megírjuk az adásvételit és kicsengetem a lóvét érte, akkor milyen teendőim vannak az okból, hogy beleülhessek és hazamehessek vele?

Figyelt kérdés
Szóval kifizetem az eladónak a lóvét, kezemben az adásvételi egy példánya. Ezután simán hazamehetek a verdával, hogy aznap vagy másnap intézzem az átírást, vagy kell még valamit tennem, hogy a rendőr (ha esetleg megállít útközben) ne büntethessen meg? Tehát beleülök az újonnan vásárolt használt autómba, és hazafurikázhatok vele probléma nélkül?

2014. aug. 17. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Ha a rendőr igazoltat az adásvételivel tudod igazolni hogy akkor vásároltad a járművet és tudtommal 7 nap a türelmi idő az ügyintézésekig, tehát akkor nem szólhat érte ha látja az aznapi dátumot az adásvételiden. Persze kell hogy az autónak legyen érvényes műszaki engedélye, vagy ideiglenes útvonal engedély ha arról van szó.

Tehát az adásvételi addig legyen nálad ameddig nem intéztél el mindent. Persze arra nem térek ki hogy mivel járnak az ügyintézések, átíratás, biztosítás, műszaki, új forgalmi, meg nem ártanak átnézetni egy szerelővel sem, de gondolom ezeket tudod.

2014. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bibus26 válasza:
100%
15 nap az átíratás határideje.
2014. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Okmányirodában 15 nap alatt át kell iratnod. Érvényes biztosítás nélkül viszont egy métert sem tehetsz meg.
2014. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Hazaviheted rögtön mert az eladónak még él a biztosítása ameddig le nem mondta a biztosítónál. Viszont otthon online azonnal megkötheted a biztosítást.
2014. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5-ös, ez tévedés. Az adásvételin szereplő időponttól a régi tulaj biztosítása érvényét veszíti. Az újabbakon már órát és percet is írni kell, így ezzel sem lehet trükközni. Ha nem kötsz rá egyből biztosítást, akkor egyrészt megbüntethet a rendőr, másrészt ha balesetet okozol, akkor saját zsebből állod az egész kárt. Ha pedig csak pár nap múlva kötöd meg a biztosítást, akkor a biztosítód fedezetlenségi napidíjat fog felszámolni az adásvételtől a szerződéskötésig tartó időszakra. Azért nem a kőkorszakban élünk, az autókereskedésekben biztosan lehet online biztosítást kötni és a háztartásokban is eléggé általános dolog az internet. Ha a tulaj nem is engedi használni a gépét, akkor is tud segíteni valaki a családból.
2014. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy valami ilyesmi lesz a dologban... Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tehát ha az adásvételi megírása után azonnal, online kötök is egy biztosítást a netrisken, akkor vígan furikázhatok hazáig az új verdával? Ha nincs kinyomtatva esetleg, attól még a rendőrnek el kell fogadnia? Mondjuk megmutatom neki laptopon, vagy okostelón? Vagy amint megkötöttem online, megjelenik a nyilvántartásban, és ő már úgy kapja az adatokat, ha lekéri az autóról?

2014. aug. 18. 04:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak biztosítás megkötése a fontos! Az okmányiroda csak meghatározott fajta adásvételi szerződést fogad el, azt hiszem le lehet tölteni az internetről. Azon az adásvétel ideje perc pontossággal szerepel, egyik előttem válaszoló is írta.
2014. aug. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nohát, este 7 óra után történt az adásvétel megírása, másnap reggel 8-kor már a postán kötöttem biztosítást. Persze máris felszámoltak egy napnyi fedezetlenségi díjat... Ez már tényleg szarrágóság szerintem.


Igen, tudom, neten is lehet biztosítást kötni, de a száznyolcvanharmadik idióta, semmitmondó kérdés (és másfél óra elpazarolt idő) után elfogyott a türelmem azzal szarakodni.


Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

2014. aug. 21. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!