Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy is van ez a MÁV-os dolog?

Hogy is van ez a MÁV-os dolog?

Figyelt kérdés
Eddig nem igazán foglalkoztam a dologgal, max. "Szegények, de nem lennék a helyükben..." -szinten. Most akarok venni egy autót, és mint kiderült, MÁV-os biztosítása van. Aug. 15-tel megszűnik a biztosító, addigra át kell(ene) jelentkezni egy másikhoz. Én pont aug. 15-én tudom megkötni a szerződést az eladóval, ő viszont már nem vált addig biztosítót. Eddig nekem volt a régi kocsimra biztosításom (máshol), de mire átíratom, addigra pár nap szünet lesz a két biztosítás között. Ez így most folyamatosnak számít, vagy nem? Egyáltalán lesz valami különbség így, vagy minden úgy megy, mint egy "sima" biztosítás-kötésnél?
2008. aug. 7. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ne aggódj, folyamatosnak fog számítani. Ha meg te nem a MÁVnál kötsz (már nem is lehet náluk kötni egyébként)akkor téged nem érint a dolog egyáltalán.


Simán megkötöd az új biztosítást az új autóra, és mész.

2008. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy kérdezz rá a biztosítódnál hogy folyamatosnak számít vagy se, meg hogy hogyan csináld hogy jó legyen minden! Próbáld meg először telefonon, vagy személyesen még jobb!

Szerintem ez a biztos!

2008. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a venni kívánt autó milyen biztosítónál van nem számít, mert az adás-vétellel a régi biztosítása megszűnik! Ilyenkor nincs türelmi idő, sőt az új autóra előzetesen kell kötni átmeneti biztosítást, ha lábon viszed haza!

Ha a régi autót eladtad, akkor az adás-vételi szerződés egy másolatával be kell menni a biztosítódhoz, és lemondani a régi biztosítást, ekkor kapsz egy bonus-malus igazolást, és visszatérítik a maradék időre a díjat is. Ha ugyanannál a biztosítónál lesz az új autó, akkor egyszerűbb, mert csak a két adásvételivel (a régiről, és az újról) kell bemenni, és átírni a biztosítást. ha a régi autó még megvan, és él a bitosítása, akkor csak A0-s biztosítást köthetsz, mert a bónusz csak egy autóra jár!

Az, hogy a régi eladása, és az új vétele között mennyi idő telik el nem számít a besorolásnál!

2008. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked teljesen mellékes,hogy melyik biztosítónál volt előzőleg biztosítva az a kocsi amit venni akarsz.Az adás-vételi szerződésen szereplő naptól él a Te biztosításod.
2008. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!