Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan kell eljárni egy...

Hogyan kell eljárni egy "kissebb" közúti baleset után?

Figyelt kérdés
Pl: Beléhajtok hátulról az előttem állóba! Azt tudom hogy ha megtudunk egyezni nem kell rendőri segítség! De mondták hogy kikell valakinek tölteni egy példányt a biztósítója által adott füzetbe..Na de hogy néz ki ez a nyomtatvány, annak a füzetébe kell írni akinek összetört az autója? Leírná nekem valaki részletesen! Köszi előre is! (15 éves fiú vagyok)

2014. szept. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nézegesd: [link]
2014. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És annak a félnek a nyomtatványát töltjük ki aki felelős a balesetért ugye?
2014. szept. 5. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy kié. Egy közelben elhaladó autóstól kapottat is ki lehet tölteni, hiszen ez csak egy nyomtatvány. Kitöltéskor két példány keletkezik, a felső eredeti és az alsó indigós.
2014. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És akkor azt honnan tudom h kinek fizet a biztositoja?
2014. szept. 5. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig a károkozó biztosítója fizet, a hagyomány szerint a károsult veszi el az eredeti példányt, amivel felkeresi a károkozó biztosítóját, ami majd a kárt megtéríti.
2014. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!