Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van ha nem értek egyet a...

Mi van ha nem értek egyet a biztosítóval?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég volt egy balesetem Pest közelébe. egy 40 T kamion hátulról belém szaladt, és a kocsimat igen megviselte ez a találkozás ( kompletten az 2.0 ás F astra Bertone cabrio hátulja össze tört). Ma volt a kárszemle. És a kárfelvevő legnagyobb örömömre közölte hogy sanszos hogy gazdasági totálkárrá fogják venni és örüljek ha a roncs és törés meghaladja a 160 ezer ft. 6 éve volt csak a csimagtartó tető 240.000 ft rá amiről megmutattam a számlát is! ( mivel a bertone cabrio nem azonos az F Astra sedánnal) az ők által kalkulált ár arra nem elég hogy egy nyújtó padra feltettessem a kocsit. nem még a többire. Mit tudok tenni ha a biztosító által kalkulált árból a kocsit nem lehet javítani? Létezik az hogy erre az ára ellent mondjak? ez a fajta cabrio nagyon ritka itt. A kárfelvevő azt tanácsolta hogy fogadjam el az általuk kalkulált összeget és vegyek magamnak egy másik autót. ( de 160.000 ft ért mit vesz az ember? ha egyáltalán eléri ezt az összeget ) Mi van ha nem akarok másikat? Eszem ágában sincs lecserélni. az általuk biztosított fél a kék sárgán teljes mértékben elismerte a hibáját.

2014. jún. 23. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tudsz csinálni, esetleg kérd meg a saját biztosítódat hogy csináljanak ők is egy kárfelmérést.


De az autó értékének megállapításával nagyon nem vagy tisztában. Tök mindegy mennyit költesz rá, te azt a pénzt soha nem fogod viszontlátni az autó értékében.

2014. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt én értem. de az összeg a javítás felére nem elég.
2014. jún. 23. 17:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el hogy nekem jönnek hátulról, a másik fél elismeri a hibáját és nekem anyagi károm keletkezik más hülyeségéből, nem is kevés.
2014. jún. 23. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Látom a gazdasági totálkár fogalmával sem vagy tisztában.

A kárfelmérő megnézi az autó értékét, és hogy mennyibe kerülne megjavítani. Ha drágább a javítás költsége mint az autó balesetkori értéke, akkor az gazdasági totálkár. És ha belegondolsz, elég logikus hogy nem fognak adni egy 160 ezres autóért több mint 300 ezer forintot javításra.

2014. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy lestrapált 1.6 os F astra bertone alaphangon 450 ezer ft. Nézz utána ( az enyém 2.0 ás ami igen ritka). Én úgy tudom hogy anyagi károm nem származhat a balesetből mivel nem én voltam a hibás. Szóval ha a javítás nem gazdaságos akkor a mostani baleset előtti piac értéket kell kifizetniük. vagy nem? nem vagyok tisztában igaz, ezért kérdezem.
2014. jún. 23. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles elfogadni az egyezségi összeget,lehet kérni pótszemlét is.Ha ez se nyeri el tetszésedet,akkor lehet számlás javításra kérni,ez esetben azonban a javítás összege nem haladhatja meg a jármű EUROTAX értékének az 50%-át.Megegyezésnél viszont általában rosszul fizet,25%-ot.
2014. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régen lehetett azt is kérni, hogy a biztosító által kijelölt szerviz végezze el a javítást, aztán elrendezték egymás között. Persze ha totálra veszi akkor ez nem működik...
2014. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles elfogadni az kikalkulált összeget, de ezért nem fognak sírógörcsöt kapni. Vihetsz saját kárszakértői véleményt is, de semmi garancia sincs rá, hogy elfogadják, ráadásul az időt is elhúzzák akár egy évig is.
2014. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!