Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejár a motoromról a műszaki...

Lejár a motoromról a műszaki 12. -én mire számítsak ha csak 2 hétre rá tudom levizsgáztatni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra, hogy ha kozben elkapnak a rendorok, jo kis buntetest soznak a nyakadba a lejart muszaki miatt. Ha addig nem hasznalod es a szervizbe/vizsgaallomasra menet sem kapnak el, semmire.
2014. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem használom addig
2014. szept. 5. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem használod, akkor semmi gáz. De amikor viszed műszakira, akkor kell útvonalengedély az önkormányzattól.
2014. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Esetleg megkérhetsz egy ismerőst, hogy utánfutóval vigye el a gépet a vizsgahelyre, így megúszod az útvonal engedélyeztetéssel járó procedúrát.
2014. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
semmi nem jár érte, azon kivül hogy nem használhatod. mi elvittük a kocsit müszakira de valami nem stimmelt, azt mondták megcsinálják és mehet vizsgázni, de csak két hét múlva tudják vállalni, de adnak rá hosszabbitást - ami csak akkor adható ha nem járt le még a műszaki. nem is volt gond, megadták az időpontot vittük megcsinálták, ennyi. a motorra én kértem későbbi időpontot mert nem tudtuk volna időben elvinni, de így elmegy lábán nem kell futóval meg engedéllyel vacakolni
2014. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
semmi gondod nem lehet !én fél év után vittem el a saját"kerekein" a motoromat és simán levizsgázott!
2014. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Torvenyileg a muszaki vizsgan rendort kell hivniuk, es leveszik a rendszamot.
2014. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
bocs az offért, de miért kellene rendőrt hívni??
2014. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

rosszul irtam, nem a rendszamot veszi el, hanem a forgalmit>


A rendőr a helyszínen bevonja a forgalmi engedélyt, ha


Lejárt a műszaki vizsga érvényessége

Nincs érvényes kötelező felelősségbiztosítás

Fóliás a szévédő, vagy az első oldal üvegek,

Repedt a szélvédő üveg,

Utólagos beépítésű a fényszóróban a xenon izzó

A tehergépkocsiból hiányzik a térelválasztás/rács

A forgalmiban megadott szállítható személyek száma kevesebb, mint a beépített ülések száma


A rendőrt pedig gondolom hivatalból kötelessége _lenne_ hivni a vizsgáztatást végző cégnek, persze, a gyakorlatban lehet nem érdekli őket.


viszont mivel központi adatbázisban vannak az adatok, simán kiszűrhető, ha valakinek lejárt már, és lehet a cégek nem reckirozzák ezt meg.

2014. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, amit írtál a rendőri intézkedésről, az csak akkor áll, ha a forgalomban ellenőrzéskor elkapják. A műszaki vizsgánál mit keresnének a rendőrök. Több éve lejárt műszakival nem vitethetem el a szervizbe? Ha nincs forgalomban, semmi köze a rendőröknek hozzá. A lényeg, hogy a forgalomban csak érvényes papírokkal rendelkezzen.
2014. szept. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!