Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha van 2 évnél idősebb A1-es...

Ha van 2 évnél idősebb A1-es jogosítványom, akkor letehetem az A-s jogosítványt 18 évesen?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mindenképp meg kell várnod míg 24 leszel. Így viszont rövidebb lesz a tanfolyamod.
2014. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert, elkezdtem az A2-t éppen ma online, és ez fogadott a bevezetőnél:

"A korlátozás nélküli, „A” kategóriás vezetői engedély megszerzésének két lehetősége van:



Amennyiben már rendelkezik „A1” alkategóriára vagy „A korlátozott” kategóriára érvényes, legalább kétéves vezetői engedéllyel, akkor legkorábban a 18. év betöltését követően, gyakorlati vizsga után bejegyezhető.


Amennyiben minimum 2 éves „A2” vezetési jogosultsággal rendelkezik, 20 éves kortól tehet vizsgát „A” kategóriára, egyéb („A1” vagy két évnél kevesebb „A2”) esetben betöltött 21 életév, ha nincs motorkerékpáros előképzettsége, akkor betöltött 24 életév szükséges."

2014. szept. 29. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Kissé régi az oldal, amit olvastál!

A legutóbbi módosítás óta csak a két éves A2 jogosít fel a korkedvezményes korlátlan A-ra!

2014. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
e-Titán, A2-es kreszt ma kezdtem el, és a bevezető szövegbe volt írva.
2014. szept. 29. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:

És akkor mi van? A motoros iskolák egy fél éven át riogatták a kölyköket, hogy 16 év lesz a kismotor jogsi korhatára, aztán mégse...

Az oldalak szerkesztői tudatlanok és/vagy szarnak rá.

2014. szept. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!