Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Családon belül kell autóról...

Családon belül kell autóról kölcsönadási szerződést írni?

Figyelt kérdés
A szüleimé az autó és mivel nekem is lett jogosítványom ezért biztos lesz olyan, hogy egyedül megyek vele.Olyankor kérhetik?
2014. okt. 18. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg kérhetik, de a gyakorlatban senki se kéri! Ha egyezik a lakcímed a forgalmiban lévővel, vagy a nevetek akkor egyébként nem szól érte a rendőr. Rendszeresen használom a feleségem autóját, de még soha se kértek kölcsönadásit ha igazoltattak.
2014. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem sem kértek még semmi mást jogsin, forgalmin kívül, amikor a férjem kocsiját vezetem.

Csak a büntetéseket is az ő nevére küldték...

2014. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Egyszer elkezdték terjeszteni, azóta mindenki ezt gondolja. Forgalmi meg jogsi legyen ott, biztosítás meg legyen az autóra, aztán kész.
2014. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 18. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg a nagymamám kocsijával jártam rendszeresen. Magyarországon, Ausztriában, Németországban és Svájcban is igazoltattak már többször. Esetleg az előfordult, hogy megkérdezték, hogy "kié az autó?" De max. ennyi, senki semmin nem rugózott. Ha lopott lenne a kocsi, vagy valami más gáz lenne, akkor körözés alatt állna, az nem segít semmin, hogy van egy papírfecni. Nem is értem, miért kellene kölcsönadási szerződést írni.
2014. okt. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!