Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy autó átírása mennyi ideig...

Egy autó átírása mennyi ideig tart? Mennyi idő lesznek kéznél a papírok? Lehet addig használni ameddig folyamatban van az átírás?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet használni, csak az adásvételi legyen nálad + a kötelező okmányok. Az átírás nem sok idő.
2014. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet addig használni ameddig folyamatban van az átírás?"


Sajnos nem tudod használni az átírás ideje alatt az autót, mivel akkor éppen az okmányirodában fogsz ülni, a papírok pedig az ügyintézőnél lesznek!

:D

Maga az eljárás kb. 10 perc, ha bankkártyával fizetsz, ha a csekket választod, akkor annyival nő az idő, amíg elmész a postára befizetni. MIután rendezted az anyagiakat, kinyomtatják a forgalmit és a kezedbe adják, aztán mehetsz isten hírivel. A törzskönyvre kb. két hetet várni kell, mire a postás kiviszi, de az úgyis csak az eladáshoz kell.

2014. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hargitai János ***** válasza:

Amikor én vettem a kocsimat, az egész procedúra kb 1 nap alatt zajlott le. kifizettem kp-ba gondoltam így jobban lehet alkudni, szerződéseket töltögettünk vagy fél órán át, addig valaki átvitte a kocsit eredetiség vizsgálatra egy szomszédos szervizbe. Aztán oda battyogtunk érte és vihettem is. Másnap délután visszamentem a saját forgalmi engedélyemért az eladóhoz.

Szóval valahogy úgy van a dolog, hogy ha megvan a előző tulajnevére szóló forgalmi engedély másolata illetve kötelezőbiztosítás szerződése, akkor lehet menni vele.

Új autó esetében nem tudom hogy zajlik, de a használt autó kereskedők elvileg sok időpontot foglalnak az okmányirodában, hogy ne kelljen várniuk. Persze az ügyintézésért kértek 4000 forintot.

2014. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!