Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van akkor, ha egy motorkeré...

K viktor kérdése:

Mi van akkor, ha egy motorkerékpár utoljára 1998-ban volt forgalomban és vissza akarom helyezni, hogyan alakul a biztosítás? (Most visszamenőleg ki kell fizetnem azt a közel 20 évet? )

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki volt vonva a forgalomból?

A te tulajdonodban volt már akkor is?

2014. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ki van vonva a forgalomból már 1998 óta, de nem az én tulajdonomban van még most sem. Mert nem attól az embertől vettem a motort akinek a neve a forgalmiban van, hanem akinek ő eladta, az nem tette forgalomba mivel tanyán használta.Én meg felkerestem az eredeti tulajt a forgalmiban szereplő lakcímen és most vele csinálok egy adás-vételit. Csak még mondta a gyerek hogy utána néz hogy nem e neki kell majd fizetnie, mert végül is a fedezetlenségi díj nem gépjárműre szól, hanem személyre. És nem tudom hogy ezt el lehetne-e kerülni?
2014. nov. 17. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így tökéletes helyzet.

Se neki se neked nem kell illetéket fizetned. Főleg ha úgy dátumozzátok az adásvételit hogy jó legyen.


Egyébként milyen motor?

2014. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huh, akkor megnyugodtam! Köszi szépen a segítséget! :)

MZ ETZ 150 :)

2014. nov. 20. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ki van vonva forgalomból, akkor nem ketyeg a fedezetlenségi díj!
2014. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!