Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Örökölt autót vásárolhatok-e...

Wartew kérdése:

Örökölt autót vásárolhatok-e üzembentartóival?

Figyelt kérdés
Tehát a tények. egy nagyon jó ismerősöm bátyja meghalt. ez az ismerősöm (nevezzük X ), megörökölte az autót, ezt már bizonyosan tudjuk, de még a hagyatéki végzés nincs meg. Én szeretném az autót megvenni, de csak üzembentartóival tudom megoldani. sokmindent olvastam, de mivel egymással szemben álló véleményeket olvastam, gondoltam megkérdezem én is. A kérdés X-nek át kell e íratnia az autót a saját nevére ahhoz, hogy nekem üzembentartóival eladja, vagy elég ha a hagyatéki végzéssel igazolja hogy ő a tulajdonos és így átadhatja nekem? Kérem aki tippel ne válaszoljon, csak aki konkrétan tudja. előre is köszönöm, kérem segítsetek.

2014. nov. 18. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A hagyatéki végzéssel és a megírt üzembentartói szerződéssel kell együtt elsétálnotok az okmányirodába, és ott egy füst alatt megcsinálják!


Azt viszont tudnod kell, hogy te később nem adhatod el az autót a tulajdonos nélkül, nem kapsz törzskönyvet sem. No és az se utolsó szempont, hogy megéri-e ez az egész a megspórolt kb. 40 ezer forintot?

2014. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Üzembentartóival nem lehet venni semmit - te csak az üzembzartó leszel. És igen, át kell iratnia, hiszen halott nevén nem lehet ingóság.
2014. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha egy az üzembentartó és a tulajdonos, akkor egy név szerepel a forgalmiban.


Ha X a tulajdonos, Y az üzembentartó, akkor kettő.


Attól hogy valaki az üzembentartó, az autónak még valakinek a nevén kell lennie. Élő személy nevén.

2014. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem részleteztem, hogy a tulajdonos mindenképp az örökös lesz!
2014. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"vásárolhatok-e üzembentartóival"

" üzembentartóival eladja"


Ilyen fogalmak nem léteznek!!!


A választ már előttem leírták: igen, át kell íratnia.

2014. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Felhívtam az okmányirodát, mert itt is mint mindenhol 2 féle választ kaptam van aki aztmondja nem kell átíratni van aki szerint igen. Nos hát az okmányiroda szerint is át kell, úgyhogy a második verzió állta meg a helyét. Mindenképpen át kell kerülnie az örökös nevére, ha valaki ilyen cipőben járna ezt tudnia kell. Nem lehet kijátszani. az én esetemben így tárgytalan az egész mivel az autó értéke 100000 Ft, az átírás 68000 Ft, ezt akkor kétszer kell megfizetni. Ennyit az egész nem ér, üzembentartóival ugyan olcsóbb de egyszer akkor is át kell íratni az örökös nevére. Az okoskodóknak pedig csak annyit, hogy érdekes számomra ha ilyen fogalmak nem léteznek, az okmányirodában miért tudták egyből hogy miről beszélek? Ők is mernek olyan fogalmakat amelyek nem léteznek, ugy mint én? Nemhiszem.. Igen is léteznek és működnek. Amúgy segítséget kértem nem okoskodást, de trollok voltak, vannak, és lesznek.....
2014. nov. 20. 15:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Veled valami komoly baj van.


Visszaolvastam minden választ, de:


- SENKI NEM írta neked, hogy ne kéne átírni. MINDENKI azt írta, hogy igenis az autót át kell írni

- SENKI nem mondta, hogy nem létezik olyan, hogy üzembentartói szerződés, mindenki azt mondta, hogy azzal NEM KERÜL A tulajdonodba az autó.


Egész nyilvánvalóan ezt mondták neked az okmányirodában is - csak ahogy itt sem, ott sem értetted meg.

2014. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem aki nem ért valamit az te vagy, olvasd el az első és az 5-ik választ. Az első írta hogy nem kell átíratni csak a hagyatéki végzéssel kell be sétállni.. az 5-ik akinek a kommentem szántam azt írta hogy ilyen fogalmak nem léteznek... Pedig de..
2014. nov. 21. 12:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértelmezésből sosem voltál erős, ugye?


első írta (Harkonnen):

Be kell menni (ÁT KELL IRATNI) majd rögtön lehetsz üzembentartó! Meg is erősítette a 4. hozzászólásában:

"Hát igen, nem részleteztem, hogy a tulajdonos mindenképp az örökös lesz!"


Az 5. pedig ezt írta:

"vásárolhatok-e üzembentartóival"

" üzembentartóival eladja"


És ebben MAXIMÁLISAN IGAZA VAN, mert VÁSÁROLNI üzembentartóival NEM LEHET, ahogy ELADNI sem! Az üzembentartói szerződés megkötésétől NEM VÁLTOZIK A TULAJDONJOG! Ha a tulaj úgy ébred reggel, hogy ő mégis inkább visszavenné az autót akkor reggel elballag az okmányirodába, visszavonja az üzembentartói bejegyzést NÉLKÜLED, majd beleül a SAJÁT AUTÓJÁBA és elhajt vele. Neked meg se pénzed se autód!


Ettől próbálunk épp megkímélni, te istenbarma, fogd már fel!

2014. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm 9-es a részletezést.

(5-ös)

2014. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!