Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Örökölt autót vásárolhatok-e...

Wartew kérdése:

Örökölt autót vásárolhatok-e üzembentartóival?

Figyelt kérdés
Tehát a tények. egy nagyon jó ismerősöm bátyja meghalt. ez az ismerősöm (nevezzük X ), megörökölte az autót, ezt már bizonyosan tudjuk, de még a hagyatéki végzés nincs meg. Én szeretném az autót megvenni, de csak üzembentartóival tudom megoldani. sokmindent olvastam, de mivel egymással szemben álló véleményeket olvastam, gondoltam megkérdezem én is. A kérdés X-nek át kell e íratnia az autót a saját nevére ahhoz, hogy nekem üzembentartóival eladja, vagy elég ha a hagyatéki végzéssel igazolja hogy ő a tulajdonos és így átadhatja nekem? Kérem aki tippel ne válaszoljon, csak aki konkrétan tudja. előre is köszönöm, kérem segítsetek.

2014. nov. 18. 16:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hanyagoljuk egymást nem látok ilyet az első válaszolónál, hogy Át kell íratni, csak annyit hogy a megírt üzembentartói szerződéssel... De mindegy egyébként a lényeg első perctől ugyanaz, át kell íratni. Amit írtam azt csak azért írtam mert kb. ennyi választ vártam: Igen, át kell íratni. Nem kértem körítést, hogy ilyen meg olyan fogalmak nem léteznek, meg stb okoskodások.
2014. nov. 22. 08:49
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Csak azért írok, mert okmányirodásként van némi rálátásom a dolgokra ( mellesleg 19 éve a közlekedésigazgatáson dolgozom) Bizony, bizony TE nem érted, mi is a lényeg! Igaza van a 11-es választ adónak.

NINCS üzembentartói szerződéssel tulajdonjog szerzés!Ebből fakadóan el sem adhatja az üzembentartó a járművet, ő CSAK HASZNÁLHATJA, de azt is csak addig, amíg a tulajdonos megengedi.


Az általad leírtakból arra következtetek, hogy komoly fogalom zavarban vagy, és ezt nem sértésként mondom, csak azért mert TE sértegeted azokat a jóindulatú és helyes választ adókat, akik segíteni mertek neked.


"Az első írta hogy nem kell átíratni csak a hagyatéki végzéssel kell be sétállni.."


azért mert "besétáltok" az okmányirodába, még nem intéztek ügyet. Egy óvodás is besétálhat és játszhat a játszósarokban..... Attól még nem lesz üzembentartó...Remélem érted miről beszélek.


Szóval a választ a kérdésedre már az előttem szólóktól megkaptad, remélem az én válaszomat nem troll válasznak fogod értékelni. :) Minden jót!

2014. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt a többi választ elolvasom, gyorsan reagálnék:


" az autó értéke 100000 Ft, az átírás 68000 Ft, ezt akkor kétszer kell megfizetni. Ennyit az egész nem ér, üzembentartóival ugyan olcsóbb de egyszer akkor is át kell íratni az örökös nevére."


Az örökösnek nem kell kifizetnie a szerzési illetéket, csak a 6000 Ft-ot a törzskönyvért. Ha egyszerre intézitek az átírást és az üzembentartóit, akkor a forgalmit se kell kiváltania. Neked kell a fél szerzési illetéket és a forgalmira 6000 Ft-ot kifizetned.

Természetesen nem leszel tulajdonos, így még egy darabig jóban kell lenned a cimbivel!


Na és most elolvasom a többi hsz-t.

2014. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves Okmányirodai dolgozó! Én nem akartam senkit, bántani, sőt a mondandóm azzal kezdtem, hogy köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Az ön válasza teljesen igaz, egyetértek, azonban én tudom, hogy üzembentartóival a tulajdonjog nem változik, nem vagyok fogalom zavarban, ezt nem is állítottam soha, hogy változik. De mivel fizetek érte, ezért én ezt úgy hívom, hogy venni/ eladni. Maga a fogalom pedig létezik, hiszen ön is érti... vagy nem? akkor hogy válaszolt? Soha nem mondtam, hogy akkor a tulajdonjog az enyém lesz. de attól még megvehetem az autót üzembentartóival, ez a bevett szokás. Soha nem hallottam még, hogy utánna a tulaj visszavette volna. De az itteni sok okos ember, biztos erre is tud példát. A LÉNYEG Kedves Harkonnen az utolsó válasza mindent megváltoztat, így lehet, hogy mégis meg tudom venni az autót. Azt ugyanis mindenki leírta hogy át kell íratnia az örökösnek, de azt senki nem írta lehogy ez 6000 Ft-ból megvan mert vagyonszerzési illetéket nem kell fizetnie! Köszönöm egy ilyet választ vártam, a többi csak ....
2014. nov. 23. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!