Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó átírásnál az okmányirodáb...

Autó átírásnál az okmányirodában kell a törzskönyv?

Figyelt kérdés

Vennék egy autót,de a jelenlegi tulaj nem találja a törzskönyvet,kell csináltatnia egy ujjat az adásvétel előtt vagy megoldható nélküle az hogy a nevemen legyen és meg is kapjam hozzá az ujjat?

Még nem fizettem ki,csak lefoglalóztam a megoldásig.



2014. dec. 27. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Kell a torzskonyv, anelkul nem irjak at. Arrol tudj, hogy ha miatta hiusul meg az uzlet, a foglalod duplan jar vissza.
2014. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kell pótolni a törzskönyvet, ha annak elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása a tulajdonjog változásának nyilvántartásba vételére irányuló hatósági eljárás megindítását megelőzően történt, és a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzését az ügyfél az eljárásban hitelt érdemlően igazolja.

Itt olvastam.:

[link]

2014. dec. 27. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

"és a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzését az ügyfél az eljárásban hitelt érdemlően igazolja."

Na itt van a lényeg. Törzskönyv nélkül ugyanis ez meglehetősen nehézkes, hacsak nem újan vette a kocsit.

2014. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hitelt érdemlő bizonyításra való a szerződés ,nem?
2014. dec. 28. 15:46
 5/6 A kérdező kommentje:
utánajártam,mindenképp meg kell csináltassa az előző tulaj.Köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 29. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Legtisztább az, ha az előző tulaj pótoltatja az elveszett törzskönyvet, de ez most így nem a legjobb helyzet számodra, ugyanis a törzskönyv pótlása hetekbe telik.


El lehet adni törzskönyv nélkül az autót, de nem egyszerű, az biztos - főleg a vevő részéről kellemetlen, de az eladó is kerülhet kutyaszorítóba, ha egyébként tisztességes (amíg a nevén van az autó, az ő nevére érkezik minden számla).

Okmányirodában érdeklődjetek utána az ügymenetnek...

Szükséges az eladó közreműködése, neki kell megtenni az első lépéseket, és lehetőelg az átíratást közösen intézni a vevővel, egyeztetve az okmányiroda ügyintézőjével.

Első lépésben az eladó jelenti az okmányirodán, hogy az autót eladta, s nem volt hozzá törzskönyv, mindez dokumentálva van a szabályosan kitöltött adásvételi szerződésen (bemutatja az eladó példányát)

Ha az ügyintéző rendben lévőnek találja - valóban az ő nevén volt az autó, és látja az új tulajdonos nevét az adásvételin - jössz te az adásvételivel, eredetvizsgával, bankkártyával, s véglegesítitek az átiratást.

Ehhez persze előbb meg kell csináltatni az eredetvizsgát.

Külön-külön okmányirodázásba lehetőleg ne menj bele, akkor inkább ragaszkodj a törzskönyvhöz, csak amint említettem, annak elkészültére heteket kell várni.

2014. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!