Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van ha üzembetartóival...

Dona kérdése:

Mi van ha üzembetartóival eladom az autóm, azonban a vevő nem intézi el az okmányirodában végzendő dolgokat?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, mi van ha eladok egy autót, üzembetartói szerződéssel. Azonban a vevő nem megy be az okmányirodába s nem intézi el a papírokat, nem kér új forgalmit stb?.

Én voltam bent az okm. irodába s még nem jegyezték be, az új üzembetartót (a vevőt). Azonban tőlem sem vették el az én példányomat, mondván hogy csak nekik kell leadniuk. Mi van ebben a helyzetben ha nem jegyeztetik be magukat üzembetartónak?


Más:

Vettem egy autót, szintén üzembetartóival viszont közeli ismerőstől. Lejárt műszakival vettem át, tehát csak akkor jegyezhetem be hogy üzembetartó legyek ha kész a műszaki, műszaki előtt megcsináltam a kötelezőt, elvittem szerelőhöz cakkpakk rendbe tette, hétfőn műszakiztatja azonban sokat kellet ráköltenem így csak a hónap végén tudom elintézni az új forgalmit, és az illeték 25%-át.

A kérdésem az lenne hogy: mivel lejárt műszakival vettem, így egyenlőre csak a kötelező van a nevemen a forgalmi nincs, ha kész a műszaki elvileg adnak egy A4-es lapot amelyen szerepel a sikeres műszaki vizsga és bekell vinnem a rendszámot hogy tegyenek rá matricát és mivel már igazolom azzal az a4-es lappal hogy érvényes műszakivan rajta ezáltal bejegyezhetem a forgalmiba hogy én vagyok az üzembe tartó, de mint mondtam hogy ezeket kifizessem csak 2hét múlva lesz pénzem, na tényleg a kérdés hogy ez idő alatt amíg nem írom át a nevemre használhatom-e azzal az a4-es lappal s a régi forgalmival?


Elnézést az esetleges helyesírási hibákért, előre is köszönöm a válaszokat.

Kérem csak normális válaszokat írjanak.



2014. dec. 10. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az alapszabály, hogy "üzembentartóival" nem veszünk és nem adunk el semmit, mert csak szívás van vele!


Az első esetben megszívtad, még te vagy az autó tulajdonosa, neked kell mindent fizetned utána. A biztosítást elméletileg lemondhatod a szerződéssel, és a bónuszodat átviheted a másik autóra, aztán néhány hét múlva kivonatják forgalomból az autót díj nem fizetés miatt, és akkor az ún. "vevő" is megszívja majd! No persze a fedezetlenségi díjat azt majd jól rád verik, hiszen te vagy még a tulaj/üzembentartó! És a biztosító is visszavonja a bónuszt, mert van a neveden másik autó.


A második esetben a műszaki vizsgalap a kiállítástól számított 15 napig érvényes, ez idő alatt közlekedhetsz a járművel. 15 nap után az okmányirodában se fogadják el, így addig el kell intézned a papírmunkát is!

2014. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, 15nap vagy 15munka nap?


A másik: ha nem intézik el a bejegyzést és kivonatom ideiglenesen a forgalomból, s ha ők akkor is használni fogják akkor mi történik?

2014. dec. 10. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes kivonást a forgalmiba jegyzik be, anélkül nehéz...
2014. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb majd kézen fogod és együtt intézitek, ha még mersz ilyen dolgot csinálni!
2014. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És milyen reális dolgot tudok ilyenkor csinálni??? Segítsetek kérlek.
2014. dec. 10. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt tudod csinálni, amit Harkonnen írt.

Legközelebb pedig nem belemenni ilyen hülyeségbe.

Üzembentartói, persze...simán eladod a mostani autódat, és megveszed a másikat. Ha kicsit később is történik meg, ha pénzszűkében vagy még mindig jobb, mint amilyen helyzet most kialakult, nem?

2014. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg tűzoltásként azt tudod csinálni, hogy visszaadod a pénzt a vevőnek, visszaveszed a kocsit, üzembentartói szerződést eltépitek, és kivonod ideiglenesen a forgalomból, amíg találsz új, normális vevőt.
2014. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!