Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Sajna az új (használt) autóm...

Sajna az új (használt) autóm átíratására pont akkorra lesz meg a pénzem, amikor az utolsó nap jár le az adásvételitől számított 15 nap. Ez még nem is lenne baj, de pont aug. 20., amikor nincsenek az okmányirodában. Mit tehetnék az átíratás ügyében?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Ráadásul minderre most döbbentem rá, amikor az utolsó nyitvatartási nap lejárt (holnap nincs üf-fogadás...). Tudom, szívás, de nincs valakinek valami építő jellegű ötlete?
2008. aug. 18. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik az okmányirodán "vérkomolyan" a határidőt, én egy hetet csúsztam, nem szóltak semmit, ne izgulj. Egyébként szerintem nem 15 naptári napról van szó, hanem munkanapról, akkor meg időben vagy!
2008. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor baj ha a rendőr kap el.Az okmányirodán nem szólnak érte
2008. aug. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan már túl vagyunk aug. 20-án, úgyhogy közben biztos kiderült a válasz, de ha egy határidő munkaszüneti napra esik, akkor az azt követő munkanapra tolódik a határidő, azaz ha ma voltál okm.ir.-ban, akkor semmi gond.
2008. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kedves harmadik, ezt írta az első!
2008. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.

Nem, az 1. nem ezt írta, hanem h. szerinte nem 15 naptári, hanem 15 munkanap a határidő.

Amit én írtam, az arról szól, hogy ha 15 naptári nap is az, akkor az hiába esne aug. 20-ra, ilyenkor a köv. munkanap az, tehát jelen esetben 16 naptári nap lesz.

2008. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajna az átírásnál naptári napot néznek nem munkanapot.engem tavaly megfogott a rendőr mert túlléptem és bevonta a forgalmit.ilyenkor még kaptam egy szerelmeslevelet is mellékelve egy 20000ft-os csekket hozzá.a rendőrök nagyon harapnak rá vigyázz!az okmányirodában nem vészesek az ilyen dolgok.nekik a pénz számít csak.nem büntetnek ezért mert csúszol kicsit.
2008. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!