Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztositó nem fizeti ki azt...

A biztositó nem fizeti ki azt a kárt, ha nekünk jön egy másik autó és eltöri a visszapillantó tükröt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs betétlap, akkor nem fizet. Arra van casco.
2015. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a károkozó ismert és van biztosítása, akkor az Ő kötelező biztosításának terhére lehet rendezni a kárt.
2015. jan. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ismert, csak nem akarja kitölteni, hogy rendezzük a kárt.
2015. jan. 20. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:

ha a biztosító nem tud a kárról, akkor biztosan nem fogja kifizetni...

és a törvényben nincs olyan paragrafus, hogy kell az aláírt kárbejelentő... (ahogy bármely felelősségi kárnál, ha Te kárt okozol, attól hogy nem ismered el még köteles vagy azt megtéríteni... vagy 1-2 kivétel de ebben a felállásban nem hiszem)

2015. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézitek a betétlapot, akkor azon valami olyan szöveg van, hogy ennek kitöltése még nem jelenti azt,hogy az vétkes elismeri a károkozást. Hallottam olyan esetről, hogy akkor ott kitöltötték a betétlapot, amivel ugye bemész a másik biztosítójához. Ott megint kitöltesz egy ugyanolyant amit elküldenek a károkozónak, hogy írja alá és küldje vissza, ezzel elismerve a károkozást. Viszont mivel a kár szenvedett egyedül volt, így nem volt az ő részéről tanú, rendőrt meg nem hívtak, és sajnos a vétkes meg mindent tagadott, így nem is fizetett a biztosító.

Sokszor legjobb egyből rendőrt hívni, vagy gyorsan szerezni legalább két tanút.

Én is úgy jártam, hogy megkoccolta egy kamion a kocsim hátsó sárvédőjét, a betétlapot ugyan kitöltöttük, de pl a telefonszámát nem akarta megadni a sofőr, és pechemre a kamionos cég meg telephelyet változtatott, ami nem jelentett a biztosítónak, így a biztosító által kiküldött levél visszament hozzájuk, tehát nem is lett elismerve a kár Egyetlen szerencsém az ügyben, hogy a sofőrnek volt vezetékes telefonszáma,(cím alapján megtaláltam a telefonkönyvben) amin sikerült elérni, és megszerezni a főnöke számát, de még így is személyesen el kellett mennem, hogy le tudjuk zárni az ügyet kb 1 hónappal a baleset után.

Lehetne fenyegetőzni feljelentéssel is, de nagy lutri főleg ha a károkozó autón csak apró sérülés lett.

2015. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!