Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha egy kocsi miatt le kellett...

Neathzor kérdése:

Ha egy kocsi miatt le kellett sodródnom az útról mert éppen előzött, és nem akartam ugye hogy egymásba menjünk. Fizet a biztosító ilyenkor? Mert lettek károk a kocsinak. A másik autó bevallotta hogy ő volt a hibás.

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Adott betétlapot?

Az, hogy szóban beismerte kevés.

2014. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
adott igen..helyszini fotókat csináltam,hogy az árokba van a kocsi..de azóta ellett vontatva és a ház elött parkol
2014. okt. 29. 22:51
 3/10 RRR ***** válasza:
100%

ha aláírta a kárbejelentőt és rá is írta, hogy:igen elismerem

akkor fizetnie kell a biztosítónak

2014. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ilyenkor neki mivel lesz rosszabb?nemvagyok képbe még az ilyen dolgokkal..
2014. okt. 29. 23:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, igen fizetnie kell a biztosítónak.

A másik autós közúti veszélyeztetése miatt, te kényszerültél kivédeni a még nagyobb anyagi kárt és a személyi sérüléseket. Azonnal jelentsd be a biztosítódnál a keletkezett kárt és kérjél tőlük kárszakértői kárfelvételt! Ne késlekedj és írásba kérjed! A neten keresztül is megteheted írásban írsz a biztosítódnak! Utána telefonon is telefonálsz nekik. Most este/éjjel is megteheted a kár bejelentést,telefonon is és neten keresztül is. Nagyon okosan tetted ,hogy fotókat is készítettél. Ha vannak tanúk is az még jobb de az csak az esetleges bírósági per esetén kelhet majd,ha egyáltalán lesz szükség bíróságra. Ha a bíztosító esetleg megkísérelné azt,hogy nem fizet, azonnal fenyegesd meg őket azzal,hogy perre viszed az esetet.

2014. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neki mivel lesz rosszabb? Annyival,hogy magasabb biztosítási díjat kell majd jövő évben fizetnie azaz kettő malusz pontot veszít. Ennyi. Ha esetleg bíróságra kerül a dolog valami miatt ( te teszel feljelentést vagy a biztosító) akkor mind ezen kívül még meg is bírságolhatják, balesetet okozó közúti veszélyeztetés miatt, kb 30.000 ft - tol x. y összegig.
2014. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,holnap megyek is be és intézkedek..
2014. okt. 30. 00:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, azért ez nem ilyen egyszerű ám.

tegyük fel, hogy neked lett 10M Ft károd. Az én kocsimban nincs sérülés. Megbeszéljük hogy azt mondom, hogy a kárt én okoztam, és akkor a biztosító fizet neked. (Te esetleg meg fizetsz nekem hogy én bevallottam, hogy én okoztam a kárt, közben pedig csak részegen belementél az árokba...)


Plusz a másik autón nincs kár, így tényleg bárkivel le tudod ezt dílelni. Kamera esetleg rögzítette?


A betétlap kitöltése meg pont -jó, enyhe túlzással- ennyit ér: lehet hogy Te egy nagydarab gyúrós ember vagy, és megfenyegetted a másikat, hogy írja le hogy ő a hibás különben megvered...


de ettől függetlenül fizethet a biztosító, de nem lesz olyan egyszerű menet... majd tájékoztass a kimenetelről...

Köszi!

2014. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a sima perrel való fenyegetés (indok nélkül hogy b..i vagy mert nem fizetsz) igazából semmit nem ér, csak ha van valami alátámasztása az igazadnak.
2014. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
100-150ezer ft kár saccolható,és nem vagyok kigyurva :D azért kérdeztem hogy mennyi esélyem lesz..képeket csináltam a kocsiról,de kamerás felvétel nem készült..
2014. okt. 30. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!