Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldön vettem egy autót,...

KkevinN2015 kérdése:

Külföldön vettem egy autót, de elveszítettem a törzskönyvét (a forgalmija megvan) forgalomba tudom helyezni így is az autót? Vagy esetleg itthon kitudom kérni a törzskönyv fénymásolatát?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Törzskönyv nélkül az átíratás jó esetben is tortúra, rosszabb esetben meg nem is foglakozik veled az okmányiroda ügyintézője.

A törzskönyv a jármű személyi igazolványa, törzskönyv nélkül legfeljebb az eladó közreműködésével írják át az autót (lejelenti, hogy a járművet eladta, nem volt törzskönyve az új tulajdonos adatai...)

Törzskönyvön a tulajdonos adatai olvashatóak, s azt idegennek nem adják ki, még adásvételire sem.

Nem állítom, hogy kizárt az átíratás, de nehéz menetre számíts, s ne itt érdeklődj, kizárólag az okmányiroda ügyintézőjének a szava számít.

2015. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!