Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üdv, akérdésem a következő...

Üdv, akérdésem a következő lenne. Magyarországon milyen bürokratikus vonzatai vannak egy autó átalakításának?

Figyelt kérdés

Bővebben: egy volkswagen bogár átalakítását vettem tervbe, mely szerint lekerülnének a sárvédőívek, alacsonyabbra kerülne a tető, át lenne fényezve, ültetve...kb ilyen lenne: [link]

Érdemes-e belefogni, vagy többe kerülne a leves, mint a hús, a mindenféle illetékek, bizonylatok, izék miatt?



2015. febr. 12. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
háhá!!Még viccnek is rossz a kérdésed!Ez nem az az ország ahol ezt megjátszod!Főleg lepapírozva!De amúgy látszik hogy nem is értesz hozzá,mert beszélsz itt bizonylatokról,meg "izékről"!Utóbbi szót nem tudom értelmezni,a choppolt tetőről,meg levett sárvédőkről meg nem tudom milyen műbizonylatot akarsz majd mutogatni!Ez a dolog már ráges rég átépítési engedély köteles,amihez tervezet kell,azt be kell mutatni amit majd ők elbírálnak stb stb.....természetesen az nem tervezet hogy te bemész egy a4-es fehér papírral ráírva hogy te mit szeretnél alkozni az autódon!ez nyilván csak egy forgalomban lévő rendszámos autóra vonatkozik!Egy semmilyen papírral nem rendelkező autóval azt csinálsz amit akarsz,nyilván azzal meg nem közlekedhetsz az utcán!
2015. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elméleti síkon érdekelt a dolog, nem azért, hogy leugassanak, de egyébként hasznos volt a válaszod. Kösz
2015. febr. 13. 08:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom, hogy mire alapozod az a4-es papír lobogtatását. Az, hogy nem a hivatalban kezdem a kérdezősködést, hanem itt, szerintem még nem ok arra, hogy teljesen hülyének nézz.
2015. febr. 13. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Szó sem volt leugatásról,de magyarorszáon mint tudjuk mindenért megbüntet a rendőr,meg semmit nem lehet papírok nélkül csinálni,nem hogy egy ilyet!
2015. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezért is érdekel(t volna) a legális vonal, de ha mérhetetlen pénzekbe, időbe (itt nem magára az átalakításra gondolok) és utánajárásba kerül akkor természetesen tárgytalan az egész. Csupáncsak lenne rá lehetőségem, helyem, alanyom, némi tőkém, szerszámok a kivitelezéshez illetve kölcsön szakértelem. Viszont ha egy túlbürokratizált agyrém (mint ahogy ez látszik az első írásból), akkor hagyom a pics@ba az egészet.
2015. febr. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!