Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik besorolás a jobb...

Melyik besorolás a jobb (Bonus-Malus)?

Figyelt kérdés

Kármentes voltam előző évben (előtte is, de gondolom ez nem lényeg). Így A00-ba soroltak az előző évre.

Most felmondtam 02.06-i nappal a KGFB-m, de megkötöttem (ugyanott, csak olcsóbb lett) újra 02.07-i nappal.

Megkaptam neten az igazolást is erre az évre (már átutaltam január végén az éves KGFB díjat) az igazolást illetve, az előző szerződésem felmondásának visszaigazolását.

Lényeg annyi, hogy most átraktak B01 kategóriába.


Nő vagyok és abszolút nem értek hozzá, így megkérdezem tőletek, hogy ez most a jobb kategória vagy egy kategóriával visszaminősítettek?!

Ha utóbbi, akkor miért? Jó, persze, itt nem kapom meg erre úgysem a választ, de hátha esetleg valami jogszabály miatt történik ez. Ha igen, akkor nyilván nem fogok neki állni "asztalt csapkodni". Ha pedig jogtalan, akkor minden további nélkül bemegyek hozzájuk teázni jövőhéten.


Köszönöm a segítséget! :)


2015. febr. 14. 12:58
 1/4 A kérdező kommentje:

2011-ben volt egy "balesetem" (parkolóból álltam ki és a teherautótól ne láttam, hogy jön valaki - nem mentem nagy sebességgel, épp hogy "csurogtam" -, de sikerült elvinnem minimális mértékben a hátsóajtóját), de az másik biztosítónál volt (K&H). Ez a történet már akkor le lett rendezve és nem évforduló környékén történt hanem a biztosítási évem közepén, nyáron.

Emiatt akkor visszaraktak egy kategóriát, ami teljesen jogos volt ugyebár ...

2015. febr. 14. 12:59
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez most jobb, b, mint bónusz. A B10 a legjobb amúgy. (Én is nő vagyok :-) )
2015. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :)
2015. febr. 14. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni:

[link]

M4 a legrosszabb, nála eggyel jobb az M3, M2, M1, utána jön az A00 a ("kezdő" szint), utána jön a B1, B2,....,B10. B10 a "legjobb."

2015. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!