Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy irathatnám át ezt a...

Hogy irathatnám át ezt a papíromat?

Figyelt kérdés

Megvolt a forgalmi vizsgám, ezzel együtt mindhárom vizsga ami a jogsihoz szükséges. Namármost, az én orvosi igazolásomon az a kód szerepel, hogy 01.01. (csak szemüveggel vezethet), viszont vizsga után közölték velem, hogy megtehetem, hogy átiratom a papírt arra, hogy szemüveggel ÉS kontaktlencsével is vezethet (kód:01.06.), és nekem az lenne a megfelelő. Korábban ebből gondom is volt, nem engedtek először vizsgázni, mert lencsében jelentem meg és a papírom ugye adott...


Ugye megvan mindhárom vizsgám, vizsgapapírt is megkaptam, viszont azon a papíron is rajta van a 01.01.-es kód. A sok rizsa után végre felteszem a kérdést: átirathatom a vizsgapapírt? Esetleg okmányirodában elintézik helyben, amikor viszem oda nekik? Nem volt lehetőségem megkérdezni, hétfőig nem is lesz náluk, ezért teszem fel most itt. Az orvosi igazolást úgy tudom az orvos átírhatja, esetleg újat ír. A válaszokat előre is köszönöm .



2015. febr. 26. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A közlekedésfelügyeleten átveszed a vizsga igazolást.

Az okmányirodába vinned kell a vizsgaigazolást, és az orvosi alkalmasságit.

Jellemző, hogy az orvosi alkalmasságin csak a kötelező szemüveghasználatot jegyzik be, ha a látás nem megfelelő. Szólni kell, hogy a kontaktlencsét (is) jegyezzék be.

2015. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Tehát irassam át az orvosi papírt és az okmányirodában szóljak, hogy úgy jegyezzék be, hogy lencsében is vezethessek, ennyi?
2015. febr. 28. 16:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg az orvosit se kell átiratni?
2015. febr. 28. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Az okmányirodában hivatalosan dokumentálnak, intéznek ügyeket. Az orvosi alkalmassági ott marad náluk, nem adják vissza, az abban leírt kódokat átvezetik a jogosítványra. Nem bemondásra, kívánságra dolgoznak, nem érdekli őket, hogy a kedves igénylőnek mi tetszik, és mi nem, szigorú szabályokat kell betartani, nem fogják kockáztatni az állásukat.
2015. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát az orvosit át kell iratnom, viszont a vizsgapapírt átírják ők?
2015. febr. 28. 17:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott: csak az orvosin kellett átiratni a kódot, kellett rá még egy pecsét és aláírás az orvostól, hogy nem én magamnak írtam át. A vizsgapapírt így kellett hagyni.
2015. márc. 4. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!