Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Budapestiek! Hol készítik...

Budapestiek! Hol készítik el/küldik ki leggyorsabban a jogsit a bp-i okmányirodák közül?

Figyelt kérdés
Honnan kaphatom kézhez legelőbb a jogsimat miután leadtam az irodában a Petzváltból igazolást (B kategória)?

2015. febr. 27. 12:15
 1/9 A kérdező kommentje:
+ hol mennyi ez időben?
2015. febr. 27. 12:23
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj le pistike!

Az okmány irodák nem készítenek jogsit,csak továbbítják az adatokat a megfelelő szervhez.Ergo bárhová mehetsz, nem lesz gyorsabb.

2015. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én megtagadnám attól a jogsi kiadását, aki ezt itt meg meri kérdezni. Nem elég, hogy minden nap van valaki, aki megteszi, oka senkinek nincs rá, mert egyértelműen megkapta az információt.

Mindenkinek egyforma az ügyintézési határidő. Az egyes kerületek közötti időkülönbség a központihoz képest max. 2-3 nap.

2015. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De hát ez életbevágó!!!Hogy megyek holnap a plázába??

BKV-val, vel ?, gyökerek!

2015. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Üdv!


1. Teljesen le vagyok nyugodva köszönöm, éppen csak munkához kell. Nyilván tisztában vagyok vele, hogy nem Marika néni fogja a hátsó szekcióban kivagdosni a plasztikkártyákat.


2. Köszi a tanácsot! Csak épp nem mindegy, hogy forgalmasabb a hely és naponta adják tovább az intéznivalot, vagy kevésbé és hetente egyszer. Ez postázásnál sem mindegy ill. nem tudom mennyi idő, ha érte megyek. Mivel sose intéztem ilyet Pesten, és tudom mennyi különbség van időben az itteni és a vidéki ügyintézés között, tájékoztatást sose kaptam, ezert elutasitom a degradáló hozzászólásodat..

2015. febr. 27. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirmu..

Na jó kapsz egy értékelhetőbb választ

A bunkó

2015. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 27. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egyforma az intézkedési idő. Igaz, nem pesti vagyok, de 30 kilométerekről járnak ebbe a városba ahol én élek jogsit intézni, mert itt gyorsabb. Pedig az ő lakhelyükön is van.
2015. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pedig az ő lakhelyükön is van."

Az mindegy!

A jogsi (maga a plasztik kártya) Budapesten, az Állami Nyomdában készül, sehol máshol. Ugyanitt készítik a személyi igazolványokat is.

Tök mindegy, hol van okmányiroda, hol nincs. Az adatok tudnak digitálisan utazni, de a kártya nem.

Minél kisebb egy iroda forgalma, annál hosszabb idő kell a kiszállításhoz.

Pesten a központiba minden nap van szállítás, de a kisebb és még kisebb településekre összevárnak iratmennyiséget.


A kérdező első jogsija pedig még egy kört tesz meg, mielőtt magával a jogsival kezdenének foglalkozni.

Csere ezért lehetséges a Visegrádi utcában nagyon gyorsan is, de első kiadás ott is legalább egy hét, de inkább több.

2015. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!