Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi autó behozatalánál...

Külföldi autó behozatalánál mi a teendő, milyen sorrendben kell a papírokat elintézni?

Figyelt kérdés

Szeretnék honosítani egy autót, ami érvényes külföldi papírokkal rendelkezik, még forgalomban van. Magánszemélytől vásárolnám, de az autó már Magyarországon van, magyar személynél, de az autó még olasz papírokkal fut.

Ha szeretném átíratni, akkor ki kell vonatnom Olaszországban az autót, vagy itthon is el tudom intézni? Milyen költségekkel jár egy ilyen folyamat? A regadót és a vagyonszerzési illetéket már kiszámoltam, azonkívül még törzskönyv, matricák. Eredetvizsga kell ilyen esetben, illetve műszaki vizsga? Kihez kell először vinnem az autót?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 26. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ha szeretném átíratni, akkor ki kell vonatnom Olaszországban az autót, vagy itthon is el tudom intézni?"


Az uniós tagországból behozott autó kivonását elintézik a magyar okmányirodában.


"Milyen költségekkel jár egy ilyen folyamat? A regadót és a vagyonszerzési illetéket már kiszámoltam, azonkívül még törzskönyv, matricák."


Ennyi amit kiszámoltál.


"Eredetvizsga kell ilyen esetben, illetve műszaki vizsga?"


Eredetiségvizsgálat nem kell, a származás ellenőrzést elvégzi az okmányiroda. Műszaki vizsga szükséges.


"Kihez kell először vinnem az autót?"


Az NKH-nál kiállíttatsz egy műszaki adatlapot, azzal mehetsz a NAV-hoz regisztráltatni, aztán biztosítás, okmányiroda.

2015. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Abban esetleg még tudnál segíteni, hogy a kötelező biztosítást mikor kell megkötni? Még az okmányiroda előtt? De akkor még mint külföldi autóra kell kötni? Bár magyar rendszám nélkül máshogy érdekes lenne gondolom.

2015. márc. 26. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

okmányiroda előtt kell (nem rendszámra, hanem alvázszámra) megkötni a biztosítást.

Amint megvan a rendszám, jelenteni a biztosítónak a forgalmi engedély számával együtt.

2015. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!