Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlás teljes...

Használt autó vásárlás teljes menetét leírná valaki?

Figyelt kérdés

1-2 hónapon belül egy másik autót szeretnénk venni, de használtan. A kérdés arra irányul, ha én bemegyek a kereskedőhöz, oda viszem a jelenlegi autómat és beszámoltatom, plusz valamennyi hitel fel veszek az "újra". Utána én a másik kocsit hogyan tudom aznap elhozni a kereskedőtől? mert ugye bár ott van az átírás, a kötelező biztosítás, a rendszám, meg a nem tudom még milyen ügyintézés. Láttam már jó pár ilyen hirdetést ahol azonnal elvihető a kinézett autó, de akkor ezek az intézendő ügyek mikor lesznek megoldva? mert gondolom elég sürgős.


Azt is tudom hogy van cég, aki ezt plusz pénzért elintézi, de ha én ezt magam szeretném?



2015. ápr. 6. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Választanod kell: vagy azonnal beleülsz és elviszed, vagy hitelre veszed és/vagy a papírmunkát is rábízod a kereskedőre, és csak 2-3 nap múlva viszed el a kiszemelt taligát!

Nekem anno egy óra alatt megérkezett a hitelhez a bank válasza, de akkor se adják ki az autót, mert a banki opciót is be kell jegyezni, ahhoz pedig mindenképp kell az okmányiroda.

2015. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy autót akár kereskedőtől akár magánszemélytől, utóbbit én magam részéről előnyben is részesítem, de ha így lehet megválni a jelenlegi autótól megértem. Mindkét esetben adásvételi szerződést kell kötni, és ahhoz hogy elindulj vele egy kötelező biztosítást. Azt még a neten is lehet, de nekem is sikerült sokadszorra is úgy közlekedni hogy még nem élt a biztosítás. Igaz nem lett baj belőle és 2 nap múlva sikerült normálisan rendbe tenni. Ha van kötelező van adásvételi akkor kérsz okmányirodában időpontot és átiratod. Én magánszemélytől vettem és magamnak irattam át.
2015. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azonnal nem tudod elhozni kompletten papírozva.

Van pár nap átfutási idő, de mindent elintéz a kereskedő neked.

2015. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tehát vagy teljes árat kifizetem és akkor gyakorlatilag vihetem az autót, vagy ha hitelre akkor az pár nap átfutási idővel lesz meg + az átírás. Ha a bank mondjuk elfogadja ott helyben aznap a bírálatot akkor is ugyan ez a helyzet? Papírmunka kapcsán, ha azt már magamnak mondjuk elintézem.


A kötelezőt azt mi is neten szoktuk kötni :)

2015. ápr. 7. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!