Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szükséges a lökhárítóra...

Szükséges a lökhárítóra bármiféle engedély?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vásároltam egy 2005 évjáratú Golf 5-t, 1.6 FSI motorral, és az első lökhárítót meg a hűtőmaszkot kiszeretném cserélni, szintén egy Golf 5 GTI-vel. Szűkséges így bármiféle engedély vagy papír a cseréhez?

Az FSI szemből: [link]

A GTI szemből: [link]


2015. ápr. 8. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
De ha nem GTI-d van, akkor szerintem ne ne cseréld le, mert idétlen lesz. Különben is, az 5-ös Golf alap változata is nagyon jól néz ki. Inkább tankold bele azt a pénzt. Ott virítana rajta a GTI alkatrész, azt az autó meg 100 lóerős 1.6 benzin. Mennél pénteken meg szombaton este Budapesten, állandóan versenyezni hívnának ki vadidegenek.
2015. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm a válaszod!

Második sorban,én szeretem, ha az autóm jól nézz ki, s sajnos nem telt GTI-re, bár külsőleg szeretné azzá tenni.

Vezetés szempontjából nekem elég az 1.6, 116 lóerővel, versenyezni meg nem szoktam.

És engedély felől tudsz valamit? Vagy kell ehhez bármiféle papír, hogy véghez vigyem?

2015. ápr. 8. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Értelek. Én úgy tudom, hogy ehhez még nem kell engedély. Ismerek olyat, aki a régi Audiját tuningolta, hogy úgy nézzen ki, mint az új. Bele faragott single frame, meg minden. Igényes volt, meg a régi Audik tényleg nem valami szépek. De egy ilyen Golf 5-nek az alapváltozata is nagyon szép, ez az első Golf szerintem, ami nagyon-nagyon jól néz ki. Főleg feketében. Inkább lopásgátlókra költs, mert sajnos ezeket a VW-ket úgy lopják, mint a kukoricát!
2015. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A versnyzésről pedig annyit, hogy nekem volt olyan esetem, mikor egyszerüen pizzázni tartottam két barátommal a Hungária körúton, Stadionoktól az Árpád hídig egyfolytában próbált rávenni egy autós, hogy versenyezzek vele. Volt, hogy belső sávban autó állt a lámpánál, középső üres, ahhoz közeledtem épp, mivel a középső sávban haladtam, a külső sávban lévő üres helyhez pedig szintén egy autó közeledett és bevágott elé durván, hogy egymás mellett állhassunk. :D De ez csak egy a rengeteg eset közül. Sima coupe autóm van, mit csinálhatnak akkor GTI-vel, jó ég! :D Én se szoktam amúgy versenyezni.
2015. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmilyen engedély.


A közúti járművek „tuningolása” a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet szerint tulajdonképpen a már forgalomban lévő jármű átalakításának minősül. Idézem a rendelet 2. §. (2) pontját, amelyben a jogalkotó meghatározza a jármű átalakításának fogalmát, meghatározza a kivételek körét:


2. § (2) A rendelet alkalmazásában jármű átalakítása a már forgalomba helyezett jármű olyan megváltoztatása, amely a típusbizonyítványban, az összeépítési engedélyben vagy a korábbi átalakítási engedélyben meghatározott adat, illetőleg közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi jellemző módosulását eredményezi, valamint a gépkocsi alvázának (az alváz szerepét betöltő, az alvázszámot viselő szerkezeti elemének) cseréje.


(3) Nem minősül átalakításnak


a) olyan tartozéknak a járműre történő felszerelése, amelynek felszerelését a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló rendelet előírja vagy megengedi;


b) a motor azonos típusú motorra történő cseréje;


c) a járműre engedélyezett cserefelépítmény felszerelése;


d) a járműbe beépített ülőhelyek számának ideiglenes csökkentése;


e) szabványos, illetőleg járműtípushoz rendszeresített vonószerkezet felszerelése, amennyiben a jármű egyébként vontatásra alkalmas;


f) a gyártómű által rendszeresített oldalkocsinak motorkerékpárra történő felszerelése, amennyiben a motorkerékpár oldalkocsi csatlakoztatására alkalmas;


g) a külön jogszabályban meghatározott feltételek szerint a gépkocsira megkülönböztető fény- és hangjelző berendezés felszerelése, amennyiben az megfelel MR.-ben foglalt követelményeknek;


h) a jármű olyan módon vagy mértékben történő megváltoztatása, amelyre a Nemzeti Közlekedési Hatóság (a továbbiakban: NKH) Közép-magyarországi Regionális Igazgatósága* alkalmazási engedélyt ad, illetőleg amelyet engedély nélkül megvalósíthatónak minősít.”

2015. ápr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!