Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB nem létező forgalmira?

KGFB nem létező forgalmira?

Figyelt kérdés
Használt autót veszek. Mindenhol azt írják, hogy mindenképp adásvétel előtt kössek kötelezőt. El is kezdtem kitölteni minden adatot Netrisken, de a forgalminál elakadtam. A régit nem akarom megadni, mert akkor az újra nem lesz érvényes szerintem. Az újat nem tudom megadni, mert még nem mentem az okmányirodába érte, mivel még nincs szerződés sem. Hogy kell ezt csinálni? Elakadtam. :(

2015. ápr. 10. 05:00
 1/2 anonim ***** válasza:

"A régit nem akarom megadni, mert akkor az újra nem lesz érvényes szerintem."


De csak szerinted nem lesz érvényes. Egyébként a rendszám a fontosabb, a forgalmi engedély számát utólag is átirathatod.


Viszont csak akkor érdemes korábban megkötni a biztosítást, ha "lábon" akarod hazavinni a járgányt, mivel a régi biztosítás az adásvétellel megszűnik. Az átírásig se érdemes várni, hisze eleve biztosítás nélkül nem írják át, tehát eleve csak a régi forgalmi számát tudod beírni! Ráadásul az adásvétel napjától ketyeg a fedezetlenségi díj is, ami napi 3-400 Ft!


Még egy anomália: ha a neten kötsz biztosítást, akkor később a biztosító majd küld egy levelet, hogy a nyilvántartás szerint nincs a neveden a megadott jármű, és küldd el nekik az adásvételit.

2015. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. ápr. 11. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!