Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hány napon belül kell biztosit...

Hány napon belül kell biztositást kötnöm robogóra?

Figyelt kérdés
Vettem egy robogót. Ugy tudom 15napom van biztositást kötni rá? Addig használhatom biztositás nélkül is?
2015. máj. 17. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag azonnal kell biztosítást kötni. Biztosítás nélkül nem lehet közlekedni. Tehát már holnaptól meg kell kötni a biztosítást valamelyik biztosítónál.
2015. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
1-es vagyok. Nyílván, a biztosítóig el lehet menni biztosítás nélkül is. :) De az adásvételi szerződés legyen nálad, ha ellenőrzéskor fel kellene mutatnod, hogy mikor vetted.
2015. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csütörtökön vettem. Az nem gond ugye ha csak holnap kötöm meg?
2015. máj. 17. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gond!
2015. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Bármikor megkötheted a robogóra nincs fedezetlenségi díj. Ha nem használod meg se kell kötnöd. Viszont közúton csak úgy közlekedhetsz ha van érvényes biztosításod, anélkül egy métert se mehetsz akkor se, ha 5 perce vetted!
2015. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" anélkül egy métert se mehetsz akkor se, ha 5 perce vetted! "


Mi ez a baromság? :-D

És akkor a robogót a hátán viszi haza? :-D


Adás-vételkor az eladónak nem árt odaadnia a befizetést igazoló csekket is hiszen a motort az eladó "elvileg" már biztosította.

Ha hazafelé úton történik valami, akkor a biztosítást így lehet igazolni.

Tulajdonosi szempontból pedig az adás-vételi szerződés bír bizonyító erővel, melynek elengedhetetlen feltétele a PONTOS KITÖLTÉS!

Értem ez alatt az: év, hónap, nap és a: ÓRA, PERC kitöltését! (amit sokan "elfelejtenek" vagy nem is akarnak kitölteni).

Mivel, hogy az eladót nem tudod, hogy mikor fog bemenni megszűntetni a biztosítást (hogy visszakapja időarányosan a biztosítási összegének maradékát) ezért célszerű már másnap megkötnöd a saját biztosításodat, hogy a motorod egy pillanatig se legyen kockázati napok nélkül.


Tehát a 15 napot felejtsd el.

Ha te csütörtökön vetted és az eladó már pénteken besétál a biztosítójához megszüntetni a biztosítást, onnantól az azonnal megszűnik.

Te is ezt fogod tenni ha majd eladod a motort, hiszen minél hamarabb szűnteted meg a biztosítást annál több pénzt kapsz vissza a maradék 1 évből és annál hamarabb szabadulsz meg az esetleges baleseti felelősségtől ha valami netalán történne a már nem a te tulajdonodat képző járművel.

2015. máj. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi ez a baromság? :-D

És akkor a robogót a hátán viszi haza? :-D"


Ha hülyeségeket irkálsz, legalább ne vigyorogj!

A biztosítás névre szól, és az adásvétel pillanatában megszűnik. Nem az a gond ha elkapja a rendőr, hanem az, ha összetör valakit/valamit és a MABISZ kiszámlázza neki a kárértéket!

Mellesleg online bármikor köthető biztosítás. Ha pedig nem a szomszéd faluban vesz valaki p*csköszörűt, akkor úgyse lábon viszi haza, főként hogy létezik pl. utánfutó is...

2015. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Biztosításban dolgozom,"


Takarítasz vagy kifutófiú vagy?

2015. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!