Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha elhagytam az első rendszámt...

Ha elhagytam az első rendszámtáblámat és az autómon van érvényes, ÉVES autópálya matrica akkor azt jelentenem kell az Autópálya Kezelő felé?

Figyelt kérdés

Pár napja elhagytam az első rendszámtáblámat. Rendszeresen járok autópályán, úgyhogy az év elején vettem éves Somogy és fejér-megyei autópálya matricát. Az okmányirodában azt mondták, hogy jövőhéten kapok teljesen új rendszámot az autómra. Azért csak jövőhéten, mert azt javasolták, hogy várjak egy hetet, mert hátha valaki megtalálja és leadja a rendőrségen az elhagyott rendszámomat.

Ha esetleg mégis új rendszámot kell tennem az autómra, akkor azt le kell jelentenem az Autópálya Kezelőnél is? Vagy automatikusan az okmányiroda elintézni? Ezt elfelejtettem megkérdezni.

A válaszokat köszönöm előre is!



2015. jún. 6. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, én úgy tudom, hogyha csak 1 rendszámot vesztesz el akkor azt újra gyártják, nem kapsz újat....
2015. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem! Igazából úgy van, hogy választhatok. Vagy kérek újat előre is is és hátra is, vagy újragyártatom az elsőt. Ez az utóbbi megoldás költségesebb és időigényesebb, úgyhogy inkább újat kérek.
2015. jún. 6. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Nos akkor ne felejtsd el lemásolni a régi forgalmi engedélyedet - mert ezek a drágák kérni fogják - aztán az új forgalmival, a bizonylattal és 1500 Ft-tal menj be a legközelebbi ügyfélszolgálatra, és írasd át a "matricát".
2015. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!