Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetek az okmányirodában...

Vezethetek az okmányirodában kapott papírral motort ha már több mint 2 éve van B-s jogsim?

Figyelt kérdés

5 éve van B-s jogsim, most csináltam az A2-t.

Olvastam fórumokat, van aki szentül hiszi hogy lehet, van aki azt hogy nem. Olvastam hogy olyan esetben ha csak kategóriabővítés van akkor lehet vezetni a papírral is, mert az eddigi jogsim nem minősül kezdő vezetői engedélynek. Van aki azt mondja hogy csak autót vezethetek vele, motort még nem (a B-s jogsimat nem kellett még leadnom akkor most kell ez a papír is hozzá?) Az egyik ismerősöm is hasonló cipőben járt, neki mondta az oktató hogy vezethet a papírral (vezetett is), nekem azt mondta az oktató hogy nem vezethetek a papírral. Most akkor lehet vezetni vele motort vagy nem?



2015. jún. 24. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

A b-kat jogsi az alábbiak vezetésére jogosít fel:

B jogosítvány birtokában olyan, maximum 3500 kg-ot megengedett legnagyobb össztömegű teher-, és személygépkocsit vezethetünk, amelyben a vezető ülésén kívül maximum 8 állandó ülőhely van.

Vezethetünk továbbá


olyan járműszerelvényt, mely ilyen gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból áll,

olyan járműszerelvényt, mely ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból áll, amennyiben a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot,

mezőgazdasági vontatót (akár könnyű pótkocsival is),

lassú járművet (akár nehéz pótkocsival is),

állati erővel vontatott járművet,

segédmotoros kerékpárt (max. 50 cm3 hengerűrtartalom és 40 km/órás végsebesség),

quadot,

és moped autót.


[link]


Ezeket attól függetlenül lehet vezetni, milyen régóta van meg a jogsid.


Ami téged érdekel, az ez:


"segédmotoros kerékpárt (max. 50 cm3 hengerűrtartalom és 40 km/órás végsebesség),"

2015. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Ha voltál olyan botor, hogy leadtad a jogsidat és postázást kértél, akkor az igénylőlap (mint az az oldal alján is le van írva) Magyarország területén feljogosít a meglévő, vagyis a B kategóriának megfelelő jármű vezetésére! Beleértve a lassú járműveket és a segédmotorokat. Nagy motort egyelőre nem vezethetsz, csak ha megjött az új kártya.

Pont ugyanúgy, mintha nem adtad volna le a meglévő jogsidat, csak majd akkor ha érte mész amikor elkészül az új.

2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagy motorról van szó azt nem írtam. Akkor még inkább türelmes leszek. Azt mondták addig használhatom a mostani jogsimat, vissza is adták + mellé a papírt.
2015. jún. 24. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Akkor legalább a cserét értelmesen csináltad. Azt vezethetsz ami a jogsidban van.
2015. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!