Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezen gépjármű tulajdonjoga a...

Ezen gépjármű tulajdonjoga a bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozik. Ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A családban van autó.

Tulajdonosnak egy személy van megjelölve a törzskönyvben.

Ettől az autó még közös tulajdon, a tulajdonosnak megjelölt személy a másik beleegyezése nélkül nem adhatná el.

Gyakorlatilag sajnos megteheti, ebből is lehetnek nagy családi veszekedések, válópernél lehet veszekedni az autón (már nincs bizalom)

2015. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval ha nincs a családban az autó akkor a nem szó az aláhúzandó.
2015. júl. 25. 23:28
 3/4 Petes Xénia válasza:

Ezt nem igazán értem. Tehát. Ha van egy autóm, amit én v

ettem s használom, ám mondjuk van egy felnőtt gyerekem aki velem él, akkor az ő beleegyezése nélkül nem adhatom el a gépjárművet?

2016. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bizalmi vagyonkezelésnél "A" (tulajdonos) átadja a tulajdonjogot "B"-nek (vagyonkezelőnek),pont úgy mint a sima adás-vételné, de (és itt a de után lévő sor lesz a fontos) előír számára az átruházáskor feltételeket. Pl, hogy az adott vagyontárgyat (ez sima autóknál nem jellemző, inkább nagyértékű sport autóknál, vagy muzeális daraboknál) mire használhatja, kik használhatják, vagy annak hasznát (pl ha van a kiállításából, használatából, bérbeadásából haszon, de ez elméletileg bármilyen haszon lehet) mire fordíthatja "B" azaz a vagyonkezelő. Sima autóknál nem releváns ez a tétel.
2023. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!