Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Érvényes így a jogosítványom...

Érvényes így a jogosítványom Magyarországon? Nagyon sűrgős lenne megtudnom.

Figyelt kérdés

Most változtattam nevet, új személyim holnaptól lesz, a jogosítványt csak ez után tudom cserélni, de az minimum tíz nap, míg megérkezik. Autóval szeretnék Magyarországra menni csütörtökön munkaügy miatt (jövő héten), Románián belül gondolom kapok bizonylatot, de ez nem hinném, hogy érvényes Magyarországon.

Az lenne a kérdésem, hogy vajon a régi nevemre szóló jogsival, új személyivel és házasságlevéllel vezethetek-e ? (eu-s a régi jogsim)


2015. aug. 12. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az érvénytelenített régi személyit vidd magaddal. Román nyelvű egyéb katyvasszal nem sokra mész a magyar rendőrnél. De ha a két kép hasonló, és a neved is kivehető (Kovácsné Kiss Ibolya lettél, nem Pedig Kovács Istvánné) akkor szerintem nem fognak megbüntetni. A rendőr is ember
2015. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A házassági levelem is kétnyelvű.
2015. aug. 12. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell annyit parázni, ha rendőr igazoltat akkor a jogsidat adod oda, ha a finánc akkor meg a személyidet. Tökmindegy, mindkettőben a te képed van és mindkettő érvényes. A házasságlevélhez senkinek semmi köze!
2015. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálunk törvény szerint a kettőt egyszerre kell mutatnod. Ezért kellett volna a házasságlevél, hogy igazolja a névváltozást. De utána néztem. Nem érvényes a helyettesítő igazolásom...sajnos a jogsimat érvénytelenítették aznap, mikor kivettem a személyimet.
2015. aug. 19. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!