Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerülne egy évi...

Dumph98 kérdése:

Mennyibe kerülne egy évi fentartása kötelező biztosítással súlyadóval stb egy friss jogosítványos 17 évesnek, ha a kocsi 1993-as 1620kg tömegű 1796cm2 85kW és 116lóerős? (átiratást nem beleértve)

Figyelt kérdés
Most szereztem meg a jogosítványom és kinéztem ezt a használt autót csak nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, hogy egy évre tankoláson kívül mennyibe kerülne fent tartani.Nem század pontosságra kérdem, hogy mennyi csak úgy körülbelül.Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 14. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Számold ki magadnak, erre vannak a kalkulátorok.
2015. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam. Az évjárat 1999/3
2015. aug. 14. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztosítás:

clb.hu, netrisk.hu

Kb 40-60 000 Ft évente.


Többire van kalkulátor, google a barátod.


U.i.: súlyadó már régóta nincs, teljesítményadót vezették be helyette.

2015. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisztián120 válasza:
80 100ezer Ha nagyvarosban is elsz.
2015. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

• A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás összege nagyon szóródik a különböző biztosítóknál; különösen a te korosztályodnál. Erről már írtak a megelőző válaszokban, arról is, hogy hol tudod kiszámoltatni.


Azt figyelmesen nézd meg, hogy a díj a baleseti adót is tartalmazza-e? Ugyanis, az, az éves biztosítási díj 30%-a. A díjak általában nem tartalmazzák, de ezzel is számolnod kell. (Magas éves biztosítási díjnál figyelemre méltó összeg.)


Természetesen, mások véleményét is vedd figyelembe, de én azt tanácsolom, hogy személyesen kösd meg a biztosítást; így rögtön megkapod a szerződést, a befizetési igazolást. Én, nem csak első alkalommal, de biztosító váltáskor sem kötöttem biztosítást másképp. Ugyanis, ha csak e-mailben, esetleg telefonon érhetők el, akkor lehet küzdeni, ha nem jön időben a szerződés, csekk, díjigazolás stb. És ha nincs díjigazolás, akkor például műszaki vizsgán gond van. Lehet, hogy így nem a legolcsóbb, de évi 1-2 ezer Ft-ért (nekem ennyi, vagy néha ennyi sincs) nem éri meg a problémavállalás.

Szerintem, az internetes alkusz cégek oldalainak használata arra jó, hogy tájékozódjon az ember a díjakról. Ne lepődj meg, ha az alkusz cég kalkulátoránál más összeg jön ki, mint az adott biztosító saját kalkulátoránál! (Bár, nálam, például, legutóbb éppen azonos volt, de a biztosító a honlapján közölte, hogy a kedvezményeket nem adja meg, ha alkusz cégnél kötik a biztosítást és nem náluk. Márpedig az alkusz cég is számolt a kedvezményekkel.)

Mégegyszer: ha módod van rá, érdeklődj tapasztalatokról. Lehet, hogy problémamentesnek tapasztalják az alkusz céges kötést és érvényesül az árgarancia, valamint az általában olcsóbb „direkt” biztosítóval sincs gond.


A biztosítás igazolása kell az átíráshoz is. Fontos, hogy már a tulajdonodba kerülés első napjától legyen, egyébként a hiányzó időre fedezetlenségi díjat kell fizetni. Ennek napi összege van, személygépkocsinál a teljesítménytől függ; nálad ez 460 Ft/nap (71-100 kW.)


• Ami az adót illeti:

nemcsak nem súlyadó, hanem nem is teljesítményadó. A törvény megfogalmazása szerint: gépjárműadó.

Egyébként, van "súlyadó" is: „Az adó alapja” „autóbusz, a nyergesvontató, a lakókocsi, lakópótkocsi hatósági nyilvántartásban feltüntetett saját tömege (önsúlya).” „Az adó alapja a tehergépjármű hatósági nyilvántartásban feltüntetett saját tömege (önsúlya) növelve a terhelhetősége (raksúlya) 50%-ával.”, de személyszállító gépjármű esetén (autóbuszt kivéve) nem ennek alapján állapítják meg az adót.


Estedben (személygépkocsi) a teljesítménytől és az autó korától is függ a gépjárműadó összege.


„gyártási évet követő 16. naptári évben és az azt követő naptári években 140 Ft/kilowatt.”

(2015-1999=16)


85*140 = 11900 Ft/naptári év a gépjárműadó mértéke.


Ez, mivel a 16. éves kort elérte a gépjármű, már nem változik; hacsak a törvényt nem módosítják.


Az adó alanya, az adófizetésre kötelezett, aki a hatósági nyilvántartásban az év első napján üzembentartóként, ennek hiányában tulajdonosként szerepel.

Tehát, erre az évre az előző üzembentartó/tulajdonos fizeti az egész éves adót. (Ez akkor is így lenne, ha év lején vetted volna az autót.)


Az adót a helyi adóhatóság állapítja meg (veti ki), központi nyilvántartás alapján.

Az adózó a belföldi rendszámú gépjárművek után a gépjárműadót félévenként, két egyenlő részletben az adóév március 15-ig, illetve az adóév szeptember 15-ig fizetheti meg. (Természetesen, egy összegben való befizetésnél március 15. a határnap.)

[link]

2015. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2015. aug. 18. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!