Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kinek a kötelessége? /Törvénye...

Kinek a kötelessége? /Törvényesen szeretnék eljárni/

Figyelt kérdés
Hirtelen adtam el az automat,váratlan anyagi gondok miatt.kB. 2 HÓNAPPAL ezelött saját magam kicseréltem a motort, amit adásvételivel vásároltam magánszemélytöl.Bejegyeztetni nem voltam mert az auton még több mint egy év müszaki volt ,eladni nem volt szándékomban,gondoltam pár hónap mulva ha bevállik elintézem a motorcsere papirozását.Most eladáskor tájékoztattam a vevöt,hogy a motor nincs átirva,de adom hozzá az adásvételit amivel megvettem.Sajnos a szerzödésben ezt nem rögzitettük,csak szóban,most a vevö azt követeli tölem,én intézzem el a motorcserét és az eredetvizsgát.Szeretném a segitségeteket kérni,mint a kérdésben irtam nem akarok biróságra járni,de + kiadásokat sem jelenlegi anyagi helyzetemben/böven áron alul adtam az autót/.Válaszokat elöre is köszönöm.

2015. okt. 3. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A vevő jogosan követeli, hogy intézd el a papírmunkát!

Bár ő is balfék volt, a helyében én rendezetlen állapotú autót nem fizettem volna ki.

2015. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,sajnos nem csak a vevö volt balfék.D.
2015. okt. 3. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nincs lepapírozva, hogy ő ennek tudatában vette meg, így a te dolgod. Mivel azt is mondhatja, hogy ő utólag vette észre, hogy te így akartad átvágni.
2015. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,én is erre számitottam,bár ez nem egy ferr dolog ,de mi ebböl a reláció? a szó elszáll az irás megmarad.
2015. okt. 3. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!