Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Károkozásnak minősül-e az...

Károkozásnak minősül-e az alábbi tett a biztosító szempontjából?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Tavaly nyáron sajnos elütöttem(meglöktem) egy gyalogost autóval aki 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. Volt helyszínelés, mentő ... minden ami kell( nem én hívtam, hanem egy másik autós). Én lányos zavaromban magamra vállaltam a felelősséget.

Most szeretném a biztosításomat újrakötni, és internetes kalkulátorokban van egy olyan rész, hogy károkozás történt e az utóbbi egy évben. Tehát a kérdésem az, hogy az én esetem az károkozásnak minősül-e, illetve honnan lehet ezt kideríreni, hogy fizetett-e valamit a balesetet elszenvedő alanynak a biztosítóm.( Én semmilyen levelet sem kaptam akkor és azóta sem a biztosítómtól, hogy ennyi és ennyi összeget kifizettünk a baleset elszenvedőjének.)


Köszönöm szépen a válaszokat előre is.


2015. okt. 12. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és legtutibb ha felhívod a biztosítódat.


Szerintem nem fizettek semmit. Ha fizettek volna, akkor visszasorolták volna a bónuszfokozatodat kettővel. A visszasorolásról értesítettek volna, és a díjad is nőtt volna.

[link]

2015. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez bizony jó kérdés...

akkor ősszel hogy kötötted a további szerződést? mertugye volt egy évforduló valamikor..

ha azóta nem jött elmarasztaló jkv, nem értesített a biztosító, nem jártál bíróságra, ahol ítélettel végződött az ügy(ha volt) akkor talán nem kért a sértett semmit..


persze ha felkerested volna, vagy bármi érdeklődést mutattál volna a gyalogosnál, akkor beljebb lennél.


a lényeg: ha tudtoddal nem történt kárkifizetés, nem volt kárítélet, akkor hótiszta vagy...


lehet, hogy akkor hiába vállaltad magadra a felelősséget, utólag olyan tények merültek fel, hogy nem lehetett volna rádvarrni a gyalogos hibájából eredő kárt..


én asszem hallgatnék, nem keresném a bajt...ha más nem keresett eddig.azért csak több, mint egy év telt el, igaz?

2015. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a biztosító küld levelet az esedékes befizetés előtt. Abban benne van milyen bónuszod van - hasonlítsd össze az előző évivel. Károkozás esetén rosszabb
2015. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A balesetem évében kicsúsztam a felmondási időből, így még mindig a 2013 decemberében kötött biztosításom él, tehát befizettem azt a csekket amit a biztosító küldött a 2014 decemberében ami ugye 2015 decemberig él.

A bonus-malus fokozatomat nem sorolták vissza, tovább nőtt a bonus.

2015. okt. 12. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

akkor ne ugrálj...dőlj hátra, és örömeödben kérj még egy kávét.


ennyi.még egy évet bírj ki.

2015. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"A bonus-malus fokozatomat nem sorolták vissza, tovább nőtt a bonus." - Akkor meg is van a válasz - nincs káreseményed.
2015. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a bónusz nem a károkozástól függ, hanem a kárkifizetéstől.

Hívd fel a biztosítódat, hogy hogyan áll az ügy.

Akkor szívod meg a legjobban, ha kifizetik a kárt 2 nappal évforduló előtt, Te meg olyan biztosítóhoz kötsz, ahol ez a 3 bónuszfokozat sokat számít.

Persze, amit már oly sokszor leírtam itt is: Ha lenne egy jó alkuszod, akkor most nem kellene mindenfelé szaladgálnod...

2015. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!