Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az itthoni biztosítók bele...

Az itthoni biztosítók bele láthatnak a külföldi biztosítók adatbázisába? Vagy kérhetnek tőlük adatot?

Figyelt kérdés
Holland jogsim van, s eddig volt itt autóm. Tegnaptól már nem. Otthon veszek autót, s értelemszerűen ott is kell bebiztosítani. Nem értem az otthoni bonus-malus rendszert ill. nem tudom, hogy melyiket kéne beírnom. Viszont ha azt írom, hogy nem volt még autóm s így biztosításom se, akkor utána tudnak-e nézni az otthoni biztosítók a kinti biztosítóknál, hogy mi a szitu. Itt sajnos volt két balesetem.

2015. okt. 13. 12:23
 1/1 Lekri válasza:

Nyugodtan írd be. hogy nem volt még autód. Még egymás között sem mindig néznek utána.

A bonus-malus úgy működik, hogy A0-ról indulsz és ezt minden évben felülvizsgálják. Ha nem okoztál balesetet, B1 leszel és olcsóbb lesz a biztosítás, még akkor is, ha biztosítót váltasz. Következő évben B2és még olcsóbb, majd így tovább B10-ig.

Ha balesetet okozol, visszavesznek egy fokozatot. Ha A0-ról okozol, malusba kerülsz és nő a biztosítás díja M4-nél felmondják. (Sokszor még előbb.)

Szóval indulj A0-ról, ha Mo.-n még nem volt köteleződ.

2015. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!