Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy autót. Később...

Vásároltam egy autót. Később kiderűlt, hogy hitel terhelt. Nem lízing, hanem valami adosságot terheltek az autóra. Átíratni nem léhet. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit lehet tenni?Járt már valaki így?Kérem a hülyéskedést mellőzzük.

#autóhitel #Nem lehet átírni #Lefoglalják
2015. okt. 24. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol derült ki? MErt az nagyon nem mindegy.
2015. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor el kell állni a szerződéstől.

Az eladó is kockáztat, mert fedezet elvonást követ el.


405. § (1) Aki írásbeli szerződés alapján fennálló követelés fedezetéül szolgáló vagyont részben vagy egészben elvonja, és ezzel a tartozás kiegyenlítését részben vagy egészben meghiúsítja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt a gazdasági tevékenységből származó tartozás fedezetéül szolgáló vagyonra követi el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Persze lenne még kérdésem: Lehetséges, hogy az illető kiegyenlítette a tartozását, csak épp "elfelejtette" töröltetni az opciós bejegyzést?

2015. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kevés infot adtál..


az alap az adás-vételi szerződés..ha az a kormányhivatali letölthető nyomtatványon van, és pontosan van kitöltve, akkor nem lehet problémád.

a mindenre kiterjedő, központilag jóváhagyott szerződés-űrlap alapján egyértelműnek kell lenni a tulajdonjognak, és a buktatóknak.


nos?

2015. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vásárlás után derült ki.

Autó kereskedőtől vettem, és vásárlás után 1-2 nappal hívott, hogy hitelterhelt az autó.

Az előző tulaj adosságát az autóra hárították,elvileg ..

Holnap az okmányirodában ,hátha többet mondanak

2015. okt. 25. 18:44
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fizette ki, mert mikor hívott a kereskedő, azt mondta, hogy vigyem vissza az autót, ad érte egy másikat.

És jó lenne ezt minél hamarabb lezongorázni, mielőtt elviszi tőlem a NAV.

2015. okt. 25. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ha a kereskedő hívott, hogy vidd vissza, akkor vidd vissza, ne kezdjél partizán akcióba, mert a végén te szívod meg!
2015. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én jártam így.

3 éve vettem egy suzukit, és az okmányirodában közölték, hogy foglalás van rajta. NAV foglalás. De kezemben volt minden papírja, a törzskönyv is. A kereskedő megadta a srác elérhetőségeit, akié volt a kocsi. Kiderült, hogy akitől a srác vette 1 évvel korábban, annak az adóssága miatt foglalta a NAV. De miután átíratta a srác. Tehát jogtalanul tették rá.

1 hónap futkosás és utánajárás volt, mire levette a NAV a foglalást, és végre átírathattuk.


Szóval derítsd ki, mi van rajta pontosan, kinek milyen tartozása, és ha jogos a tartozás, akkor vidd vissza, és kérd vissza a vételárat. Hisz az adás-vételin elvileg rajta van, hogy per és tehermentes. Akkor ne szarakodj vele.

2015. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!