Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autó 15 napon belül átírásá...

Az autó 15 napon belül átírását, el lehet végezni az utolsón is?

Figyelt kérdés
Jövőhét szerda lenne a 15. nap. Ha kedden nem jön össze, akkor még másnap eltudom intézni, az az Szerdán?

2015. nov. 2. 11:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve egy kérdés ; ebbe a 15 napban beleszámít mikor megírjuk az adásvételit, vagy ez a 15 nap ez másnaptól lép érvénybe?
2015. nov. 2. 11:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éve csináltam végig ezt a dolgot és nekem a srác akitől az autót vettem úgy mondta hogy az átírás attól a naptól érvényes amelyiken meglett kötve az adásvételi. Az utolsó nap is elintézheted az átírást jövőhét szerda éjfélig simán, de arra figyelmeztetlek hogy a kötelező biztosítást minél előbb kösd meg mert ez a legfontosabb.
2015. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az adásvételit Október 27.-én írtuk, és még az nap este sikerült megkötni a biztosítást.


Na most a kalkulatorlap(pont)hu szerint az átírás követő 15 napon belül, ergo én úgy számolom, hogy akkor jövőhét Szerdai nap lenne a 15.-ik nap. Vagy ezt rosszul tudom?

2015. nov. 2. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Én amikor csináltam, 15 a szerzödésre írt dátumtól.

Amikor meg én adtam el simán meg lehetett csinálni hogy a vevönek nem Volt pénze átiratni, megbeszélük hogy nem írunk rá semmit, majd hó elején ráírja, és addig nem használja. De ez csak akkor járszik ha tényleg nem megy az ember vele, mert ha megfogják az szívás. Vagy ha nem iratja át, akkor az elözö tulajnak megy a csakk az adóról.


SZóval, dátumtól 15 napod van jelentkezni. Nálunk Volt hogy 2 hónapra adtak idöpontot, ekkr rá kellett pecsételtetni, hogy én megjelentem idöben, és foglaltunk idöpontot ekkorra és ekkorra. Ezt a rendörnek el kell fogadnia.

2015. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod.


Az okmányiroda honlapján az szerepel, hogy „Az új tulajdonos a bejelentést személyesen vagy meghatalmazott útján teheti meg a teljes bizonyító erejű magánokirat (vagy közokirat) eredeti példányának benyújtásával és a jogszabályban meghatározott egyéb feltételek teljesítésének igazolásával a változástól számított 15 napon belül.”


Ha 2015. október 27-én kötöttétek a szerződést, akkor 2015. november 11-e, szerda az utolsó nap, amikor még az elvárásnak eleget téve kezdheted az ügyintézést.

2015. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!