Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire 11. leszek akkora le...

Mire 11. leszek akkora le kell raknom a B kategóriás jogosítványt, le tudom rakni?

Figyelt kérdés
Tehát, mire 11. leszek akkora le kell rakni a B kategóriás jogosítványt, és Én még akkor 16 éves leszek, így meg fogják engedni hogy lerakjam? Mennyi időbe telne ez?
2015. nov. 19. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

mire tizenegyedik leszel akkorra kéne leraknod a jogsi? mi van?

a B kategóriát 16,5 évesen kezdheted el.

2015. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
igen...az ellen nem véd!!
2015. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
ha 16 éves leszel, kedves Nagybetűs Én, akkor már nem leszel utána tizenegy...
2015. nov. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Várd meg a 12.-et, mert van egy program, amely keretében ingyenes a jogsi. az érettségivel együtt nyomják a kezedbe..pontosan nem tudom hogy működik, de tavaly már volt ilyen.

a 11.-es korodban még nem adnak orvosit sem..csak segédmotorra mehetsz.

2015. nov. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

"Várd meg a 12.-et, mert van egy program, amely keretében ingyenes a jogsi. az érettségivel együtt nyomják a kezedbe..pontosan nem tudom hogy működik, de tavaly már volt ilyen."


Ja, a tehetséggondozó programban résztvevőknek. Akik ingyen síelnek, ingyen kapnak jogsit, ingyen nyelvvizsgázhatnak, miközben a kétharmaduk családjának csak papíron nulla a jövedelme, egyébként kőgazdagok.


Kérdező, remélem nem gond, ha én is kisbetűvel írom a rád utaló személyes névmásokat :D

Szóval nem hiszem, hogy olyan elengedhetetlenül fontos, hogy valakinek 11-es korában már jogosítványa legyen. Ez nem az USA, ahol 15-16 éves gyerekek kezébe nyomják a jogsit :D

2015. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs 12. osztály! 3 éves az iskola.
2015. nov. 20. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De miért kötelező, hogy legyen jogsid? Akárki is kéri, nem írhatja felül a törvényt, leghamarabb betöltött 17. életévedben lehet jogosítványod.
2015. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk tanfolyamon kérdezték amúgy, hogy mindenki elmúlt-e 17...
2015. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert az ballaghat le akinek van B kategóriájú jogosítványa.
2015. nov. 20. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Rendészetire jársz vagy mi? :D


Amúgy 16,5 éves korban kezdheted el a KRESZ tanfolyamot illetve a forgalomban vezetést és 17 éves korodban tehetsz forgalmi vizsgát. Ez alól nincs kivétel.


Amúgy lehet jó indok arra, hogy miért kell a jogsi, mondjuk létszükséglet gyanánt. Nekem anno nagyon rossz volt, hogy naponta 20 km-t kellett bicikliznem, mert helyben nem volt értelmes buszjárat. A forgalmi vizsgára is biciklizni kellett jó sokat és egy megváltás volt mikor megjött a postán a jogsi.

2015. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!