Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van egy olyan gondom hogy,...

Varesz88 kérdése:

Van egy olyan gondom hogy, áprilisba vettem az autómat de nem tudtam átírni a nevemre mivel kiderült hogy a tulajnak van egy hitele amit felmondtak neki és az autó jelzálogként van bejegyezve?

Figyelt kérdés

valami foglalás van rajta és a múltkor megállított a rendőr és megbüntetett vagy csak akart mert ő azt állította hogy az autó tiszta és át tudom már írni és mivel lejárt a 15 nap ezért megakart büntetni 15 ezer ft-ra! Én mondtam neki hogy van rajta foglalás ő erősködött hogy tiszta az autó, majd kiderült hogy mégiscsak van rajta foglalás, odaadtam neki minden papírt mert írtunk egy ilyen kölcsönadási szerződést de a rendőr erősködött hogy mivel megmutattam neki az adás-vételit ő azt fogja nézni. Aztán valamit aláíratott velem, talán feljelentés, ilyenkor feljelenhet engem? Na mind1, nem tudom mit írtam alá, most meg jött egy levél valami idézés hogy december 2. -án mennem kell bíróságra, a levélben az van hogy szabályt sértettem viszont utólag gondolkodtam hogy mivel a nő nem tudja eladni az autót ezért nem tudta leadni az ő adás-vételijét, mert ugye neki is le kellett volna adni az okmányirodába, de mivel nem adhatja el ezért nem tudta leadni, magyarul (laikusan gondolkodva) érvénytelen az az adásvételi nem?

és én jogosan használom az autót, van rajta műszaki, biztosítás is van meg a teljesítményadó is bevan fizetve remélem nagyjából érthető, viszont műszakira most szeptemberbe vitték és azt hiszem az én nevemre írták.


2015. nov. 23. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből nagyon rosszul fogsz kijönni..

Az autó azé lesz aki bejegyezte rá a jelzálogot, mivel el sem adhatták volna.

Te pedig pereskedhetsz az eladóval a pénzedért.

2015. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

de csak akkor viszik az autót ha nem tudja fizetni a tulaj a hitelét nem? különben elvitték volna már...

Utólag derült ki hogy a tulajnak van egy cetelem hitele amit felmondtak neki szóval úgy vonják a nyugdíjából és amíg nem telik le ez a hitel addig nem tudom átírni, nekem ezt mondta, azt már csak én gondolom hogy jelzálogként van az autó.

2015. nov. 23. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez mekkora kamu kérdés!
2015. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
miaz hogy kamu kérdés? :O
2015. nov. 23. 19:20
 5/12 anonim ***** válasza:

"miaz hogy kamu kérdés?"

Az hogy ez egy kitalált kérdés, ami csak arra jó, hogy a defektes elméd szórakoztassa.

Ha valaki a rendőrnek mutat egy adásvételit, és a kocsi nincs átírva, a helyszínen elveszi a forgalmit és az adásvételit is. Ha még utána mutatsz egy kölcsönadásit is, akkor azt is elveszi, és elő is állít magánokirat hamisítás miatt.

Olyan nincs, hogy egyből bíróságra kell menned, mert előtte ki kell hogy hallgassanak a rendőrségen,minimum tanúként.

Biztosítás nem lehet az autón, ha egyszer te megvetted, csak ha kötöttél rá.

Műszakin nem íratnak senki nevére - viszont csak a tulaj, vagy a meghatalmazottja viheti.

és még ezer sebből vérzik ez a gagyi kérdés.

2015. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocs de hülye vagy, foglalás van az autón , nem vettek el semmit, idézést küldtek hogy szabályt sértettem, de ha kell akkor lefényképezem neked, nem kamu, ez volt, szted poénból kiírnék ide ilyet? Az ilyen értelmetlen emberek mint te minek írnak ide? Minek olvassák el? Nem értelek...
2015. nov. 23. 20:02
 7/12 anonim ***** válasza:

"Bocs de hülye vagy, foglalás van az autón , "

akkor szerintem nem én vagyok h., hanem aki ilyen autót vesz!


"nem vettek el semmit," - Ebből is(!) látszik, hogy a kérdés kamu. Közel két évtizedig voltam rendőr, nekem hiába vetítesz.


"idézést küldtek hogy szabályt sértettem, de ha kell akkor lefényképezem neked," - Nosza!


"szted poénból kiírnék ide ilyet? " - Igen. Egyébként: "ilyent".


"Az ilyen értelmetlen emberek mint te minek írnak ide? " - Tükör?


"Minek olvassák el?" - Nem olyan bonyolult kérdés ez. A válasz: mert amíg el nem olvasom, nem tudhatom, hogy komoly kérdés, vagy ehhez hasonló kamu.

2015. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Látszik hogy rendőr vagy, ugyanolyan hülye vagy mint a többi!!!! :D Szerintem hagyjuk ezt a témát, látom itt senki sem fog segíteni rajtam.
2015. nov. 23. 20:45
 9/12 anonim ***** válasza:

"Látszik hogy rendőr vagy, ugyanolyan hülye vagy mint a többi!!!"

Beismerem, igazad van.

A rendőr a hülye, nem az aki ilyen kérdést ír ki.

2015. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mijaz hugy kettoő?!

Maónika shaó...

2015. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!