Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igazságügyi kárszakértő...

Melinda901 kérdése:

Igazságügyi kárszakértő egyértelműen megtudja állapítani, hogy melyik gépkocsi ment a másiknak?

Figyelt kérdés
Nekem tolattak de a másik fél megvádolt, hogy én mentem és nem álltam az autómmal miközben ő tolatva parkolt. Itt most nem az elsőbbség a fontos hiszen tudom, hogy neki akkor ha észlelte, hogy én menni szeretnék el kellett volna engednie. De nem észlelt igazából csak a csattanàsra kapta jobbra a fejét. Engem az érdekel, hogy a kárszakértő megtudja-e állapítani, hogy rámkormányozta az autóját? Az én autómnak nem lett semmi baja, az övé jobb oldalon az első ajtó aljàn behorpadt. Az enyém Ford Mondeo nagy autó, az övé kicsi Hyunday (bocs ha rosszul írtam). Szeretnék megnyugodva és felkészülve a rendőrségre menni.

2015. nov. 24. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A rendőrséget akkor kellett volna értesíteni, amikor kiderült, hogy nem tudtok egyességre jutni a felelősséget illetően.

A kárszakértőnek nem feladata a baleset körülményeinek vizsgálata, ha a vétkes fél nem ismeri el a felelősségét, érte4síteni kell a rendőrséget, a baleseti helyszínelő talán meg tudja állapítani mi is történt.

A helyszín elhagyása után már a rendőrségtől sem várhatsz sok segítséget.

2015. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A rendőrség màr akkor ki lett hívva mivel a tolató nem ismerte el figyelmetlenségét. A rendőrök nekem adtak igazat, őt károkozóként vették fel. De behazudta, hogy én mentem bele pedig ez egy szűk utca itt max màsfél autó fér el egymás mellett tehát nem vagyok hülye és nem indulok el amíg be nem fejezte a parkolását. Csak ennyi a kérdésem hogy ha valamelyikünk megfellebezi a rendőrségi határozatot akkor az igazságügyi kárszakértő egyértelműen meg tudja e majd állapítani ki a hibás?
2015. nov. 24. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!