Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mivan ha nincs az autó biztosí...

Mivan ha nincs az autó biztosítás?

Figyelt kérdés
1 hónapja késik a biztosítási csekk,és úgy tudom 60 napos határidő vn de mivan ha addig nem jön meg,mi lesz a kocsival? kivonják a forgalomból? már betelefonáltunk h hol van azt mondták kiküldték!!

2015. nov. 29. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Én be szoktam menni az bankba (K&H), és befizetem, nem kérik a csekket, adnak elismervényt, és kész.

Az autó vásárlás után első teendők közé tartozik a kötelező biztosítás megkötése - ilyen esetekben adnak 30 nap fizetési haladékot, de a biztosítás addig is érvényes.

Az évfordulós befizetéseknél nincs haladék, legalábbis az értesítésen a fizetési határidőnek a lejárat napját jelölték meg.

2015. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindig 60 nap a türelmi idő. Az esedékes a díj beérkezési határideje a biztosítóhoz az esedékesség napjától számított 60. nap. Ha más nem, kérj egy számlaszámot telefonon h hova utalhatod a pénzt és milyen közleménnyel. Ha 60 napon belül nem érkezik be a díj, a szerződés díjnemfizetés okkal megszűnik. Utána mikor újrakötöd a biztit, a biztosító fedezetlenségi díjat (+30% baleseti adót) köteles számlázni arra az időre, mikor nincs érvényes biztosításod (megszűnés napja és újrakötés napja közti időszak). Ha megszűnés után rendőr botlik beléd bizti nélkül, megbüntet ő is. Biztosítónál ténykedek.
2015. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!