Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Regisztrációs adó (A gyakorlat...

Regisztrációs adó (A gyakorlatban mennyi az annyi? )

Figyelt kérdés

Előfordulha h én vagyok a h.je hogy nem értem.Tudna valaki segiteni?

Adott egy németországból behozott 45éves(1970/1) mercedes 407D lakóautó aminek amotorja 2.5ös dízel (44KW) egyes környeztvédelmi besorolással


Itt van 2 weboldal.

A regadókalkulátor illetve táblázat alapján az egyik oldal azt állitja hogy ennek a járműnek a regisztrácós adója magyarországi forgalomba helyezés esetén:


kettő milló készáz ezer ft :-O (nem létezik)


[link]


A másik oldalon található regadó kalkulátora szerint viszont ugyanennek a járműnek a regadója csak 220ezer forint


[link]


melyik az igaz?

Mennyi az annyi??

nmennyit kell fizetni valójában?


2015. dec. 23. 12:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A német szabályozás ezt lehetővé teszi. Igazából sok különbség nincs egy 4 tonnás önsúlyú lakóautó és egy Audi Q7 + lakókocsi között... :D
2015. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Örület. Megáll az eszem.Láttam már ilyen LP 808as lakóautót pesten.Hát..Majdnem akkora mint egy IFA :-Đ

Hát ja, végül is nem sok különbség van egy 4tonna saját tömegű(önsúlyú) lakóautó és egy audi között között csak annyi hogy egy (C kategóriás)4000kg-os üres tömegű autót kapásból fizikailag nem lehet visszaminősíteni 3500kg megengedett legnagyobb össztömegre("B") mert az autónak üresen alapból 500kg val több mint 3.5 tonna :-Đ (Az audi önsúlya meg körülbelül mennyi lehet?Csak tippelek.2tonna?) Bár épp most néztem meg a saját tömegüket ezeknek a mercedes LP608 LP808 tipusoknak az irják róluk hogy 2400 és 3300kg közötti saját(üres tömeg,önsúly) tömeggel gyártották őket úgyhogy hát ja ,ezeket az autókat gyakrolatilag még simán vissza lehet minősíteni "B"(M1)kategóriába lakóautónak. (csak hát ugye nem nálunk )

2015. dec. 30. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!